Taivānas filmu festivāls kinoteātrī “Splendid Palace”

4. un 5. martā kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē norisināsies Taivānas filmu festivāls – starptautiskos un nacionālos festivālos godalgotas filmas, kuras veidojuši pasaulslaveni režisori. Visos seansos ieeja bez maksas, tikai iepriekš jāpiereģistrējas festivāla mājaslapā.

Filmas tiek demonstrētas ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Tiem, kas vēlas apmeklēt kinoseansus, jāpiereģistrējas iepriekš šajā saitē.

FILMU PROGRAMMA:

Piekraste Nr. 7 / Cape No. 7
4. marts, 17:00, Lielā zāle
Režisors Wei Te-sheng, 2008, romantiska komēdija, muzikāla drāma, 130 min

Divdesmitā gadsimta četrdesmitajos gados, Japānas ērai Taivānā virzoties uz beigām, vārdā nenosaukts skolotājs (Atari), nosūtīts uz dienvidu pilsētu Hengchun, iemīlas vietējā meitenē ar japāņu vārdu Kojima Tomoko (Liang). Pēc Japānas kapitulācijas un Taivānas nodošanas Ķīnas Republikas administratīvā kontrolē, skolotājs ir spiests atgriezties mājās. Mājupceļā viņš uzraksta septiņas mīlestības vēstules, kurās izsaka nožēlu, ka nākas pamest Kojimu, kura sākotnēji plānoja ar viņu slepus aizbēgt uz Japānu.
Pēc vairāk nekā 60 gadiem Aga (Fan), problēmās nonācis jaunas rokgrupas dziedātājs, pamet Taipeju, lai atgrieztos savā dzimtajā pilsētā Hengchun. Viņa patēvs (Ma), pilsētas domes pārstāvis, iekārto viņu darbā pastā, aizvietojot gados veco pastnieku Old Mao (C.Lin), kurš nelaimes gadījumā ir salauzis kāju. Kādā dienā Aga uziet nepiegādājamu sūtījumu, kas būtu jānogādā atpakaļ sūtītājam uz Japānu; nu jau mirušā Japānas skolotāja meita ir nolēmusi uz Taivānu nogādāt nenosūtītās mīlestības vēstules. Aga nelikumīgi patur un atver sūtījumu, lai iepazītos ar tā saturu, bet vecā Japānas stila adrese “Piekraste Nr.7, Kōshun apriņķis, Takao prefektūra” vairs nav atrodama.

Apbalvojumi:
# Taipejas Kino balva 2008 – Galvenā balva, Labākais operatora darbs, Labākā mūzika, Skatītāju balva
# Taipejas Zelta zirga balva 2008 – “Labākais otrā plāna aktieris”, “Labākā filmu oriģinālmūzika”, “Labākā filmu oriģināldziesma”, “Taivānas gada filmas izcilības balva”
# Āzijas Jūras filmu festivāls 2008 – “Lielā balva”
# Havaju Salu Starptautiskais kino festivāls 2008 – “Halekulani Zelta orhidejas balva par labāko māksliniecisko darbu”

Dzīves rats / The Wheel of Life
4. marts, 19:30, Lielā zāle
Režisori King Hu, Lee Hsing un Pai Ching-Jui, 1983, romantiska drāma, 105 min

Triju 70. gados slavenāko Taivānas režisoru King Hu, Lee Hsing un Pai Ching-Jui kopdarbu veido trīs filmas daļas, kurās darbojas tie paši trīs aktieri – divi vīrieši un viena sieviete –; reinkarnācijas rezultātā viņi satiekas trīs dažādos laikos, līdz ar to viņu mīlas un naida trīsstūris šķērso trīssimt gadus. Vēlīnajos Mingu dinastijas gados gubernatora meita tiek pavadīta ceļā pie tās līgavaiņa, cita gubernatora dēla. Pa ceļam vīrietis, kuru tā patiesi mīl, cenšas viņu izglābt, lai abi varētu atkal būt kopā. Diemžēl vīrieša nolūki nesekmējas, un tos atvaira virsnieks, kas ir atbildīgs par meitenes nogādāšanu pie līgavaiņa un, izrādās, arī ir slepeni iemīlējies viņā.
Filmas otrajā stāstā atspoguļoti Ķīnas Republikas pirmsākumi. Vīrietis no turīgas ģimenes iemīlējies ķīniešu operas trupas zvaigznē un abi nolemj bēgt, jo vīrieša ģimene neatbalsta šo laulību. Arī trupas vadītājs ir iemīlējies dziedātājā, taču viņš atkāpjas un neiejaucas to attiecībās, jo operas liktenis ir atkarīgs no bagātā vīrieša atbalsta.
Trešais stāsts norisinās 70. gados nelielā zvejnieku ciematā, kur divi brāļi cīnās par Taipejas moderno deju dejotājas mīlestību. Tā kā dejotāja vēlas bēgt kopā ar jaunāko brāli, vecākais savā skaudībā un savtībā cenšas noturēt jaunāko brāli pēc iespējas tuvāk sev, nepieļaujot viņa pārvākšanos uz Taipeju. Visos trijos mīlas stāstos iejaucas un tos iznīcina trešā puse. Filmu caurvij vienots motīvs par senu dunci, kas izraisa šo stāstu traģiskās beigas.

Apbalvojumi:
# Taipejas Zelta zirga balva 1983 – “Labākā filmas montāža”, “Labākais mākslinieka darbs”
# Āzijas un Klusā okeāna kino festivāls 1983 – “Labākais aktieris”

Pī dzīve / Life of Pi
5. marts, 16:00, Lielā zāle
Režisors Ang Lee, 2012, piedzīvojumu drāma, 127 min

Nolemjot pārdot savu zooloģisko dārzu Indijā un pārcelties uz Kanādu, Santosh un Gita Patel ar saviem dēliem un dažiem atlikušajiem dzīvniekiem dodas uz kuģi. Briesmīgas vētras izraisītās traģēdijas rezultātā Patelu dēls, pusaudzis Pī (Suraj Sharma), ir vienīgais cilvēks, kurš paliek dzīvs. Tomēr Pī nav viens, arī baismīgs Bengālijas tīģeris ir atradis patvērumu uz glābšanas laivas klāja. Dienām pārvēršoties nedēļās un nedēļām pārvēršoties mēnešos, Pī un tīģerim, vēloties izdzīvot, ir jāiemācās uzticēties vienam otram.

Apbalvojumi:
# Zelta Globusa balva – “Labākā oriģinālmūzika”
# 85. Amerikas Kinoakadēmijas balvas – “Labākais režisors”, “Labākā oriģinālmūzika”, “Labākais operatora darbs” un “Labākie vizuālie efekti”.

Tīģeris un drakons / Crouch Tiger, Hidden Dragon
5. marts, 18:30, Lielā zāle
Režisors Ang Lee, 2000, asa sižeta cīņas mākslas filma, piedzīvojumu filma, drāma, romantiska filma, 119 min

Li Mu Bai, lielisks karotājs, nolemj savu zobenu Zaļais Liktenis uzdāvināt dārgam draugam. Zobens tiek nozagts, un tā atgūšana ir Li Mu Bai rokās. Vienlaicīgi viņš mēģina atriebt sava skolotāja nāvi – viņu nogalinājis ļaunais Jade Fox. Meklējumos pievienojas Shu Lien, viņa nepiepildītā dzīves mīlestība. Viņi tiek iepazīstināti ar Jiao Long Yu, noslēpumainu un skaistu labi zināmas ģimenes meitu, kura ir saikne starp visiem attēlotajiem stāstiem. Neraugoties uz sižeta blakuslīnijām, tas tomēr ir mīlas stāsts.

Apbalvojumi:
# 73. Amerikas Kinoakadēmijas balvas – “Labākā filma svešvalodā”, “Labākais mākslinieka darbs”, “Labākā oriģinālmūzika”, “Labākais operatora darbs” u.c. nominācijas