4. un 5. aprīlī Rīgas Kinomuzejā notiks 2011. gada finansējuma konkursam pieteikto filmu projektu publiskās prezentācijas, kam izvirzīti 13 spēlfilmu un 14 dokumentālo filmu projekti.
Spēlfilmu projektu publiskā prezentācija notiks pirmdien, 4. aprīlī no 10:00 līdz 16:00. Starp finansējuma pretendentiem ir gan pieredzējušu režisoru kā Jāņa Streiča, Lailas Pakalniņas, Arvīda Krieva, Jāņa Norda, Sergei Loznitsa, Māra Martinsona, Aleksandra Hāna, Peeter Simm , tā arī režisoru debitantu kā Andra Gaujas, Laras Carvalio, Astras Zoldneres, Oskara Rupenheita un Oskara Moroza spēlfilmu projekti.
NKC rīcībā šā konkursa atbalstam ir 250 200LVL jeb 20% no kopējās pieprasītās summas, kas sastāda 1 268 853 LVL.
Spēlfilmu projektus vērtē eksperti Māris Putniņš, Uldis Cekulis un Uldis Dimiševskis.
Dokumentālo filmu prezentācija notiks otrdien 5. aprīlī no 10:00 līdz 14:30. Dokumentālo filmu projektus prezentēs režisori Laila Pakalniņa, Ilona Brūvere, Zigurds Vidiņš, Dzintra Geka, Antra Cilinska, Ivars Seleckis, Ivars Zviedris, Ināra Kolmane, Jānis Putniņš, Aija Bley, Mikus Meirāns un Agita Cāne – Ķīle.
Pieprasītais finansējuma apjoms šajā konkursā ir 111 990 LVL, taču NKC rīcībā ir 24 480 LVL vai 22% no prasītā.
Dokumentālo filmu eksperti ir Ieva Pitruka, Kārlis Rudzītis un Uldis Dimiševskis.
Arī konkursu rezultāti tiks publicēti NKC mājaslapā līdz šā gada 15. aprīlim.
Atgādinām, ka šā gada 26. janvārī NKC izsludināja konkursus par valsts finansējuma saņemšanu dokumentālo un spēlfilmu projektiem. Katram filmu veidam tika izsludināti divi konkursi – ar NKC atbalstu ražošanā esošu projektu veidošanai un jaunu filmu ražošanai.
Ražošanā esošo filmu projektiem publiskā prezentācija nenotiek. Tās vietā eksperti tiekas ar projekta autoriem un producentiem un izvērtē projekta īstenošanas gaitas atbilstību iepriekš ar NKC noslēgtajiem finansēšanas līgumiem un Kino centrā iesniegtajiem projekta finansēšanas un ražošanas plāniem.
Ražošanā esošu filmu projektu konkursu rezultāti tiks publicēti NKC mājas lapā 4.aprīlī.
Informācijai:
Uldis Dimiševskis, Nacionālā Kino centra vadītājas vietnieks filmu ražošanas jautājumos, uldis.dimisevskis@nfc.gov.lv, 67358862
SPĒLFILMU PREZENTĀCIJAS 04.04.2011.
LAIKS
NR.
FILMAS NOSAUKUMS
STUDIJA
REŽISORS
PRODUCENTS
10:00
1
Picas
Kompānija Hargla
Laila Pakalniņa
Laila Pakalniņa
10:20
2
…un nedaudz sarkanā
F.O.R.M.A.
Lara Carvalio
Alīse Krilova
10:40
3
Vientuļā sala
F.O.R.M.A.
Peeter Simm
Gatis Upmalis
11:00
4
Tās trakās skroderu dienas
AB Initio
Jānis Streičs
Brigita Rozenbrika
11:20
11:40
PĀRTRAUKUMS
11:40
5
Izlaiduma gads
Fenixfilm
Andris Gauja
Dace Siatkovska
12:00
6
Mammu, es tevi mīlu
Tanka
Jānis Nords
Alise Ģelze
12:20
7
Tempura
Krukfilms
Māris Martinsons
Linda Krūkle
12:40
8
Monsieur Tauriņš
Visio
Aleksandrs Hāns
Dzintars Belogrudovs
13:00
9
Neredzamās rokas pieskāriens
Kaupo
Arvīds Krievs
Arvīds Krievs
13:20
14:00
PĀRTRAUKUMS
14:00
10
Klusums
Jura Podnieka studija
Oskars Morozs, Oskars Rupenheits
Antra Cilinska
14:20
11
Varoņi
Jura Podnieka studija
Oskars Morozs, Oskars Rupenheits
Antra Cilinska
14:40
12
Miglā
Filmu studija RIJA
Sergei Loznitsa
Vilnis Kalnaellis
15:00
13
Rudmates
Ego Media
Astra Zoldnere
Guntis Trekteris
DOKUMENTĀLO FILMU PREZENTĀCIJAS 05.04.2011.
LAIKS
NR.
FILMAS NOSAUKUMS
STUDIJA
REŽISORS
PRODUCENTS
10:00
1
Nieru salāti
Kompānija Hargla
Laila Pakalniņa
Laila Pakalniņa
10:15
2
Čau, Rasma!
Kompānija Hargla
Laila Pakalniņa
Laila Pakalniņa
10:30
3
Tapieris
Kinolats
Ilona Brūvere
Ilona Brūvere
10:45
4
1989
Happy Plum’s Trust
Mikus Meirāns
Mikus Meirāns
11:00
5
Eliyahu Rips. Degošais
Film Angels Productions
Jānis Putniņš
Elīna Rode
11:15 11:30
PĀRTRAUKUMS
11:30
6
Mūsu tēvu barikādes
Studija 2
Zigurds Vidiņš
Zigurds Vidiņš
11:45
7
Pasaka par brīnumu
Anša Epnera studija AVE
Ivars Zviedris
Ivars Zviedris
12:00
8
Piemini Sibīriju
Sibīrijas bērni
Dzintra Geka
Dzintra Geka
12:15
9
Gvido Zvaigzne
Sibīrijas bērni
Dzintra Geka
Dzintra Geka
12:30
10
Dziedināšana latvju garā
Jura Podnieka studija
Antra Cilinska
Antra Cilinska
12:45 13:00
PĀRTRAUKUMS
13:00
11
Šaurajā lokā
A.Bley Filmu studija
Aija Bley
Aija Bley
13:15
12
Kailā sniegbaltīte
Filmu studija Deviņi
Ināra Kolmane
Jānis Juhņēvičs
13:30
13
Kapitālisms Šķērsielā
Eiropas dokumentālā kino simpoziji
Ivars Seleckis
Baiba Urbāne
13:45
14
Filmas arheoloģija. Vella kalpi
Radošā apvienība Rīgas Kinostudija
Agita Cāne-Ķīle
Ieva Rozentāle