Saskaņā ar Nacionālā kino centra (NKC) š.g. 28.aprīlī apstiprinātā 2014.gada debijas filmu ražošanas konkursa nolikumu NKC informē, ka debijas filmu projektu publiskās prezentācijas norisināsies š.g. 11.jūnijā Rīgas Kinomuzeja telpās, Peitavas ielā 10 (ieeja no Mazās Peitavas ielas, www.kinomuzejs.lv).
Publiskajās prezentācijās projektus vērtēs NKC spēlfilmu (Andis Mizišs, Edmunds Jansons, Uldis Dimiševskis), dokumentālo (Anna Rozenvalde, Pēteris Krilovs, Uldis Dimiševskis) un animācijas (Zane Balčus, Dzintars Krūmiņš, Uldis Dimiševskis) filmu ekspertu komisijas.
Atkārtoti informējam, ka konkursa mērķis ir atbalstīt debijas filmu veidošanu, finansējot Latvijas jauno režisoru dokumentālo filmu, īsmetrāžas spēlfilmu un īsmetrāžas animācijas filmu ražošanu, veicinot jauno autoru profesionālo un radošo izaugsmi, kā arī ilgtspējīgu Latvijas filmu nozares attīstību. Konkursa finansējums ir 186 142 EUR, no kura animācijas filmu projektiem plānots piešķirt 23% jeb 42 813 EUR, dokumentālo filmu projektiem 18% jeb 33 506 EUR un spēlfilmu projektiem 59% jeb 109 823 EUR. Konkursā plānots atbalstīt ne mazāk kā 6 filmu projektu ražošanu.
Plānots, ka š.g. 9.jūnijā ekspertu komisijas vērtēs iesniegto projektu atbilstību Latvijas filmu veidošanas (kultūras) kritērijiem. Gadījumā, ja kāds no projektiem neatbildīs minētajiem kritērijiem un tādējādi nevarēs piedalīties prezentācijās, NKC nekavējoties informēs projektu iesniedzējus par izmaiņām prezentāciju grafikā.
Informācija:
Uldis Dimiševskis
67358862uldis.dimisevskis@nfc.gov.lv
tel. 67358862
DEBIJAS FILMU PREZENTĀCIJU LAIKI 11.06.2014
LAIKS
NR.
FILMAS NOSAUKUMS
VEIDS
STUDIJA
REŽISORS
PRODUCENTS
09:30
1
Atvērtais ceļš
spēles īsfilma
Cardinal Productions
Reinis Kļaviņš
Reinis Kļaviņš
09:45
2
Māja ar noslēpumu
spēles īsfilma
Direct Contact Media
Uldis Cipsts
Uldis Cipsts
10:00
3
Spoguļvīrs
spēles īsfilma
Vides filmu studija
Agnese Laizāne
Simona Kļaviņa
10:15
4
Konfektes ar sieru
spēles īsfilma
Kultūras un izglītības biedrība Kultivators
Lauma Balode
Guna Stahovska
10:30
5
Dvēseļu restorāns
spēles īsfilma
Fly For Film
Didzis Eglītis
Kaspars Braķis
10:45
6
Tukšās zemes ritmi
spēles īsfilma
Studija Lokomotīve
Reinis Spaile
Undīne Buka
11:00
7
Dārznieks
spēles īsfilma
Tasse Film
Madara Dišlere
Aija Bērziņa
11:15
8
Arturs
spēles īsfilma
Komūna 7
Rihards Gēcis
Jānis Ezerlīcis, Rihards Gēcis
11:30-12:00
PĀRTRAUKUMS
12:00
9
Kūrorts Šanti
spēles īsfilma
Virtuālā studija Urga
Ieva Norvele
Viesturs Graždanovičs
12:15
10
Notikums Kālija Parkā
spēles īsfilma
Fa Filma
Pēteris Ķimelis
Madara Melberga
12:30
11
Ārpus zonas
spēles īsfilma
Ego Media
Alise Zariņa
Guntis Trekteris
12:45
12
Aina
spēles īsfilma
Fa Filma
Vladislavs Nastaševs
Madara Melberga
13:00
13
Kokgriezējs
dokumentālā filma
Animācijas brigāde
Māris Putniņš
Māris Putniņš
13:15
14
Kvanta kods
dokumentālā filma
Jura Podnieka studija
Santa Skutele
Antra Cilinska
13:30
15
Tāls
dokumentālā filma
Ego Media
Staņislavs Tokalovs
Guntis Trekteris
13:45
16
Portretfilma par Knutu Skujenieku
dokumentālā filma
Pomegrande
Ivars Tontegode
Sanda Zālamane
14:00
17
Otrais augusts
animācijas filma
Atom Art
Zane Oborenko
Sabīne Andersone
Call
Send SMS
Add to Skype
You’ll need Skype CreditFree via Skype