Otrdien, 2008. gada 11. martā plkst. 18.00 Rīgas Kinomuzejā notiks dokumentālās filmas Uldis Brauns pirmizrāde.
Uldis Brauns ir viens no Rīgas poētiskās dokumentālā kino skolas aizsācējiem, režisors, kura filma Baltais zvaniņš definēja pilnīgi jaunu dokumentālā kino virzību, kam raksturīgi metaforiski kadri un montāža. 
Rīgas poētiskais kino ir nacionālās kultūras jēdziens, kas ieguvis starptautisku pazīstamību. Uldis Brauns bija viens no tiem, kas lika runāt par savām filmām kā savdabīgām mākslas parādībām. Ar īsfilmām Sākums (1961), Celtne (1962) un Strādnieks (1963) tika iedibināta jaunā dokumentālistikas izteiksmība. Filmā 235 000 000 (1967) poētiskais kino sasniedz savu augstāko virsotni. Savos darbos Uldis Brauns vienmēr tiecies uz māksliniecisku un filozofisku parādību apjēgsmi, sintezējot svaigus un neparastus vizuālos tēlus, un tas nodrošinājis viņa filmu ilgmūžību.
 
Atjaunotās Latvijas laiks Uldim Braunam nebija labvēlīgs – kā viens no pirmajiem Rīgas Dokumentālo filmu studijas režisoriem viņš paliek bez darba. 1990. gadu sākumā Uldis Brauns ar ģimeni pārceļas uz dzīvi nomaļās lauku mājās Ventas krastā un pāriet uz „naturālo saimniecību” – sēj rudzus, miežus, audzē mājlopus. Paiet gandrīz 10 gadi līdz Uldis Brauns uzņem savu nākamo filmu Ardievu, divdesmitais gadsimt! – grandiozu, vizuāli ietilpīgu apceri par Latvijas vēsturisko likteņdrāmu.
 
Uldis Brauns ir cikla Kino gadsimts Latvijā 20. filma. Cikls iepazīstina ar izcilākajiem nacionālās kino mākslas meistariem. Kopā paredzēts uzņemt 27 filmas. Pēc cikla nobeigšanas tas tiks DVD formātā tiražēts un izplatīts mācību iestādēs. Pabeigtie darbi jau tagad tiek aktīvi izmantoti Kultūras akadēmijā Latvijas kino vēstures programmā.    
 
Filma Uldis Brauns: autors Agris Redovičs, videomontāža Dāvis Sīmanis Jr., operators Gunārs Bandēns, producējusi apvienība Sibīrijas bērni.
 
 
Ierobežotā vietu skaita dēļ uz pasākumu lūdzam pieteikties iepriekš!