Arhīvs

Sākas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS

Otrdien, 28. novembrī, sākas Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS, šogad tam izvēlēta fokusa tēma “Autsaideri”. Festivāla atklāšanā Kaņepes Kultūras centrā pulksten 20:00 tiks demonstrēts fragments no dokumentālā stilā uzņemtās zviedru-dāņu mēmās šausmu filmas “Raganas / Häxan” (1922), papildinot to ar oriģinālmūziku, kuru veido brīvās balss improvizācijas māksliniece Dana Indāne kopā ar flautisti un komponisti Vinetu Lagzdiņu un multimākslinieku Arvi K. Pogo (Kantiševu).

 

Festivāla atklāšanas filma Raganas (angliski The Witches vai Witchcraft Through the Ages, zviedru valodā Häxan) ir 1922. gadā uzņemts pētījums par to, kā māņticība, slimību un garīgo traucējumu neizpratne var novest pie masu histērijas un raganu medībām. Filma tika veidota kā dokumentālā filma, bet satur inscenētas ainas, to sarakstījis un režisējis Bendžamins Kristensens.
Vineta Lagzdiņa (Austrālija/Latvija) ir profesionāla flautiste, komponiste un mūzikas terapeite, pasaules apceļotāja. Dana Indāne brīvās balss improvizācijas māksliniece, dziedātāja, dabiskās balss atbrīvošanas un laikmetīgās improvizācijas meistarklašu vadītāja. Arvis K. Pogo (Kantiševs) ir multimākslinieks – grafiķis, modes dizainers, skaņu mākslinieks, kurš parvalda rīkles dziedājumu tehniku un bītboksa ritmus, spējot uzburt dažādas skaņu ainavas un atmosfēras. Visi kopā viņi papildinās krāšņo kinolenti ar laikmetīgu balsu un instrumentālo skanējumu, kas balstīts kristietības un pagānisma skaniskajās idejās.

Kinofestivāls 2ANNAS šogad piedāvā plašu repertuāru gan konkursa, gan tematiskajās programmās; gan pasaules prestižākajos kinokonkursos kritiķu atzinību ieguvušas īsfilmas, gan debijas. Tāpat festivāls piedāvās piesātinātu kino industrijas pārstāvjiem paredzēto un publisko pasākumu programmu – koncertus, performances, lekcijas, industrijas dienas pasākumus un ballītes līdz pat rītam.

2ANNU industrijas dienas ietvaros norisināsies gan virtuālās realitātes filmu seansi, gan “Reality Check” konference, kas apvienos studentus un profesionāļus no vizuālo mākslu industrijām un citām jomām, lai iepazītu paplašinātās realitātes tehnoloģiju piedāvātās iespējas un savstarpējās sadarbības veidus. Īpašs notikums festivālā 2ANNAS šogad ir bērnu un jauniešu filmu konkurss, kas norisinās pirmo reizi un jau var lepoties ar ievērojamu filmu pieteikumu skaitu, tādējādi apliecinot šāda konkursa aktualitāti. Tāpat festivāla apmeklētājiem būs iespēja noklausīties LKA Nacionālās filmu skolas vadītāja Jāņa Putniņa lekciju Verners Hercogs un frīki, savukārt sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju apmeklētājiem tiks piedāvāta 2017. gada kinoakadēmijas balvai nominēto īsfilmu programma Short Matters.

Katras dienas filmu programmu noslēgs īpašs vakara pasākums – trešdien tas būs DJ Bombeja priekšnesums, ceturtdien – analogie kino un mūzikas instrumenti (Baltic Lab filmu skate, performance Šūnu obelsiki, Roberts Gobziņš un lentinieki). Piektdien 2ANNAS piedāvās divas brāļu Ābeļu filmu pirmizrādes un DJ Dambja uzstāšanos, savukārt sestdienas vakara izskaņā varēs baudīt Ingus Baušķenieka un DJ Švāna radīto muzikālo atmosfēru. Festivāla pēdējo dienu noslēgs apbalvoto filmu seanss, kad skatītājiem būs iespējams koncentrētā izlasē redzēt filmas, ko starptautiska žūrija visaugstāk novērtējusi festivāla konkursos.

Visu festivāla laiku KKC būs iespējams aplūkot foto izstādi “Dragkvīnas slepenā dzīve” – TV reportiera un žurnālista Kaspara Beķera veidotu 17 portretu fotogrāfiju sēriju, kas ir daļa no lielāka fotoprojekta un parāda Islandes drag mākslinieku ikdienu.

Vairāk par atsevišķām filmām un programmām lasiet ŠEIT.

Pilna festivāla programma atrodama ŠEIT.

Informācija par festivālu Facebook kontā ŠEIT.

28.11.2017.

 

 

28/11/2017