Arhīvs

Festivālā “2ANNAS” – pasaulē atzītas īsfilmas un plaša programma

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls „2ANNAS” šogad norisināsies no 28. novembra līdz 3. decembrim un saviem apmeklētājiem piedāvās gan krāšņas konkursa un tematiskās programmas, gan piesātinātu kino industrijas pārstāvjiem paredzēto un publisko pasākumu programmu.

 

Šogad festivālam tika pieteikts rekordliels filmu skaits – gandrīz 4500 filmu no 120 valstīm, pat tik eksotiskām kā Filipīnas, Taizeme un Meksika. Starptautiskā konkursa programmā būs atrodamas dažādu žanru īsfilmas, kas jau paviesojušās pasaules līmeņa filmu festivālos (Berlinālē, Kannās, Anesī un citos), tai skaitā arī Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētas filmas.

Būs arī tādas īsfilmu pērles, kas savu debiju vai vismaz Latvijas pirmizrādi piedzīvos tieši 2ANNU festivālā. Baltijas konkursa programmā iekļauta pazīstamās latviešu režisores Lailas Pakalniņas starptautisku atzinību guvusī filma Zirdziņ, hallo! un īsfilma Karalis, kuras autore Elita Kļaviņa līdz šim plašākai sabiedrībai bija zināma kā aktrise, bet šogad sākusi studēt kinorežiju.

Festivāls piedāvās arī divas vērienīgas pirmizrādes – Laura Ābeles filmu Melnsila stāsts un Raita Ābeles Leftovers and Leftlovers. Savulaik abu brāļu veidotā un 2ANNĀS izrādītā īsfilma Kastrāts kuilis Starptautiskajā Tamperes filmu festivālā ieguva Grand Prix.

Īpašs notikums festivālā 2ANNAS šogad ir bērnu un jauniešu filmu konkurss, kas norisinās pirmo reizi un jau var lepoties ar ievērojamu filmu pieteikumu skaitu, tādējādi apliecinot šāda konkursa aktualitāti. Šajā kategorijā atlasītas vienpadsmit spēles, animācijas un dokumentālās filmas, kuras būs vērojamas divos skolu un ģimeņu seansos. Aizraujošā un atbildīgā žūrijas loma šajā konkursā tiks uzticēta pašiem skatītājiem – bērniem un jauniešiem, – dodot iespēju izraudzīties labākās no piedāvātajām filmām.

Festivāla fokusa programmu un pasākumu tēma šogad ir autsaideri – cilvēki, kuri izvēlējušies vai spiesti dzīvot atšķirīgi no lielākas daļas sabiedrības. Atlasītās filmas ļaus skatītājiem ielūkoties alternatīvās dzīvesveida formās un stāstos par tiem, kuri dzīvo ārpus likuma, sistēmas un sabiedrības. Festivāls piedāvās tematiskās programmas Pirmiedzīvotāji, Nestāstīts, Latviešu autsaideri un citas.

Konkursa un tematisko filmu programmas papildinās dažādi pasākumi – industrijas diena, virtuālās realitātes īsfilmu programma, lekcijas, diskusijas un citi pārsteigumi.

Kā katru gadu, apmeklētājus gaida neaizmirstamas ballītes un lieliski viesi – DJ Bombejs, Roberts Gobziņš, Ingus Baušķenieks, Dambis un Eduards Švāns. Festivāla galvenās norises vietas būs Kaņepes Kultūras centrs, Kino Bize un K.Suns.

2ANNAS īsfilmu festivāla abonementus ierobežotā skaitā iespējams iegādāties Bezrindas.lv – ŠEIT.

Plašāka informācija par festivālu:
mājaslapa – ŠEIT
Facebook profils – ŠEIT

Piektdien, 24. novembrī, mediju pārstāvjiem tiek organizēta pirms-festivāla īsfilmu skate Rīgas Kino muzejā – piecas īpaši izvēlētas konkursa īsfilmas, kas nākamnedēļ būs skatāmas ikvienam festivāla apmeklētājam un piedalīsies cīņā par galveno balvu.

Programmā:

  • Copa-Loca (Rež. Kristos Masalas) spēlfilma, Grieķija, 2017, 14 min;
  • Oh Mother (Rež. Paulīna Žiokovska) animācija, Polija, 2017, 12 min;
  • Lunch Time (Rež. Alireza Gasemi) spēlfilma, Irāna, 2017, 15 min;
  • Preston animācjas filma, Francija, 2016, 5 min;
  • The Origin of Trouble (Rež. Tesa Poupa) dokumentālā filma Nīderlande, 2016, 29 min.

 

Plašāka informācija:
Alise Podniece
Festivāla komunikācijas koordinatore
E-pasts: alise.podniece@gmail.com
Tālrunis: 29138498

24.11.2017.

24/11/2017