Arhīvs

Rīgas apkaimēs notiks filmu brīvdabas seansi

Trešdien, 6. augustā, plkst. 22.30 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 Nacionālais kino centrs uzsāk Rīgas kino filmu brīvdabas seansu ciklu, kurā tiks demonstrētas šī Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projekta radošajās darbnīcas veidotās bērnu un jauniešu īsfilmas, kā arī Latvijas kino klasika par Rīgu. Filmas par Rīgu tiks izrādītas vairākos brīvdabas seansos augustā un septembrī Rīgas apkaimēs: Imantā, Vecmīlgrāvī, Āgenskalnā un citur.

Pirmajā cikla pasākumā 6. augustā gaidāmas vairākas pirmizrādes:
 
Režisora Ivara Zviedra dokumentālā īsfilma “Kinoskola” (8 min.). Ivars Zviedris projekta ietvaros vadīja meistardarbnīcu Jaunciemā. Filma ir veidota darbnīcas laikā un ir viena no darbnīcas dalībniekiem, 14 gadus vecā Jaunciema iedzīvotāja Andreja portrets.
 
Mūzikas video „In Your Light” (4 min). Pirmais singls un pirmais video grupai “The Sudden Lights”, ko veidojušas Una Cekule un Elma Pētersone. Filma izveidota režisora Mārtiņa Grauda meistardarbnīcā Centrā, filmēta Andrejsalā, meklējot uzstāšanās vietu jaunajai grupai.
 
Filma “Mazais kapteinis” (4 min.), režisors Rūdolfs Elvis Zariņš, Rīgas Amatniecības vidusskolas skolēns. Filma ir stāsts par zēnu, kurš sapņo reiz uzkāpt uz sava kuģa klāja. Filma veidota Mārtiņa Grauda meistardarbnīcā Daugavgrīvā.
 
Animācijas filma “Ābolu zagšana” (3 min.), kas tapusi “Multeņkulteņu” animācijas darbnīcā Āgenskalnā. Autori Elīza Bārbala, Estere Karolīna Selgus, Anna Rozenberga, Linda Trofimova, Katrīna Rugāja, Boneta Bērziņa. Filmā atainoti notikumi Āgenskalna tirgū un pie ābeles, kas aug kādā slepenā nostūrī Uzvaras parkā.
 

Latvijas kino klasikas sadaļu atklās režisora Andreja Apsīša dokumentālā filma „Esplanāde”, kas tapusi 1990. gadā. Filma sākas tieši tajā vietā, kur šodien slejas kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014”, tikai pirms 24 gadiem. Vēl viens lēciens pagātnē aizved skatītāju uz 20. gadsimta 20. gadu sākumu tajā pašā vietā, un tad sākas ceļš cauri desmitgadēm – visa Latvijas vēsture atspoguļojas šajā laukumā kā ūdenspilē. Filmā izmantoti Kino arhīva materiāli.

 
Vēl šajā seansā tiks demosntrētas filmas „Rīgai 750 gadi”, „Pilsētas portrets”,Rīgas smaidi”, „Kas dzīvo komunalkā”. Pasākumu programma – pielikumā.
 
„Rīgas kino” ir Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmas projekts, kas radošās filmu un animācijas darbnīcās saved kopā kino profesionāļus un skolu jauniešus, lai kopīgi stāstītu stāstus par Rīgu. Projektu īsteno Nacionālais kino centrs.
 
6. AUGUSTA FILMU PROGRAMMA
SEANSU PLĀNS
 

30/07/2014