Arhīvs

Piešķirs finansējumu 15 filmu projektu attīstīšanai

Nacionālais Kino centrs apstiprina 2014. gada filmu projektu attīstīšanas konkursa rezultātus. Ar kopējo finansējumu 130 299 eiro atbalstītas 6 spēlfilmas, 3 animācijas un 6 dokumentālās filmas no 35 iesniegtajiem projektiem.

Konkursa mērķis ir atbalstīt filmu projektu attīstīšanu, tai skaitā scenāriju rakstīšanu, tēmu izpēti, tēlu un vizuālo risinājumu izstrādi, veicinot Latvijas filmu tematisko, žanrisko un māksliniecisko daudzveidību.

Konkursā iesniegtos projektus vērtēja NKC spēlfilmu eksperti Andis Mizišs un Edmunds Jansons, animācijas filmu eksperti Zane Balčus un Dzintars Krūmiņš, dokumentālo filmu eksperti Pēteris Krilovs un Anna Rozenvalde, kā arī NKC pārstāvis (visās ekspertu komisijās) Uldis Dimiševskis.

 „Projektu attīstīšanas konkursu izdevies atjaunot pēc sešu gadu pārtraukuma, un tas apliecina, ka filmu nozare atgūstas pēc finansiālās krīzes. Iegūs gan skatītāji, gan nozares profesionāļi – skatītāji varēs baudīt kvalitatīvas un žanriski daudzveidīgas filmas, nozares profesionāļi varēs pilnvērtīgi strādāt,” secina spēlfilmu eksperts Andis Mizišs. „Šim konkursam tika iesniegts liels skaits spēlfilmu projektu. Projektu izvērtējumā svarīgākā bija ideja, tās oriģinalitāte, kā arī stāsta kvalitāte, aktualitāte un komandas spēja to īstenot. Rezultāts, manuprāt, ir ļoti veiksmīgs – atbalstīti tematiski un žanriski daudzveidīgi projekti, ko pārstāv dažādu paaudžu kino veidotāji. Turklāt visi izvēlētie projekti ir ar lielu skatītāju piesaistes potenciālu. Vēl divi trīs projekti būtu pelnījuši atbalstu, tomēr tādā gadījumā nelielo finansējumu nāktos sadrumstalot vēl vairāk, tāpēc izvēlējāmies optimālu projektu skaitu, lai ar tiem piešķirto naudas daudzumu varētu kvalitatīvi īstenot projekta sagatavošanai nepieciešamos posmus.”
 
 ATBALSTĪTIE PROJEKTI

01/07/2014