Arhīvs

NKC aicina uz filmu projektu prezentācijām

Nacionālajā Kino centrā šobrīd norisinās 2017. gada filmu ražošanas projektu konkurss, un šī konkursa publiskā sastāvdaļa ir filmu projektu prezentācijas, kuras var apmeklēt jebkurš interesents. Šogad dokumentālo filmu un animācijas projekti tiks prezentēti 27. martā, spēlfilmu projekti – 28. martā.

Uz filmu projektu publiskajām prezentācijām tiek aicināti visi jaunie projekti, kas pieteikti 2016. gada konkursam un atbilst administratīvās vērtēšanas kritērijiem. Projektu prezentācijas norisināsies š.g. 27. martā no 10:00 (dokumentālo un animācijas filmu projektiem) un 28. martā no 11:00 (spēlfilmu projektiem) kinoteātra „Splendid Palace” multifunkcionālajā telpā “Film Noir”, Rīgā, Elizabetes ielā 61.

Publiskajās prezentācijās projektus vērtēs NKC filmu ekspertu komisijas, spēlfilmu eksperti ir Pēteris Krilovs, Atis Amoliņš, Uldis Dimiševskis, dokumentālo filmu eksperti – Daira Āboliņa, Andris Gauja, Kristīne Matīsa, animācijas eksperti – Bruno Aščuks, Anna Zača, Kristīne Matīsa.

Lai veicinātu sabiedrības, t.i., Latvijas filmu skatītāju interešu ievērošanu, filmu ražošanas konkursā ekspertu komisiju darbam jau trešo gadu tiek piesaistīti arī kultūras un sabiedrisko organizāciju izvirzīti konsultatīvie pārstāvji, kas ekspertiem sniedz rekomendējošus ieteikumus, atbalstot publiskā finansējuma piešķiršanu tādiem projektiem, kas ir aktuāli un nozīmīgi dažādām auditorijām Latvijā. Projektu izvērtēšanā līdzdarbosies Kārlis Lakševics (sociālantropologs, Latvijas Universitātes antropoloģijas studiju pasniedzējs, izvirzīts no Latvijas Universitātes Antropoloģijas katedras), Gunta Sloga (LTV kultūras un izklaides satura redaktore, Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes locekle, izvirzīta no Latvijas Žurnālistu Asociācijas), Ilze Roķe (SIA Forum Cinemas Filmu izplatīšanas nodaļas vadītāja, izvirzīta no SIA Forum Cinemas), Toms Grēviņš (kinoteātra Splendid Palace Skolu jaunatnes kinolektoriju lektors, izvirzīts no SIA Rīgas nami Pasākumu centra Splendid Palace).

2017. gada filmu ražošanas konkurss tika izsludināts 6. februārī ar mērķi atbalstīt pilnmetrāžas spēlfilmu un visu garumu animācijas un dokumentālo filmu ražošanu vai ražošanas pabeigšanu 2017.-2018. gadā, projektu pieteikšana noslēdzās 6. martā. Konkursā pieejamais finansējums ir EUR 1 744 214, no tā animācijas filmu projektiem plānots piešķirt 501 071 EUR, dokumentālo filmu projektiem 392 142 EUR un spēlfilmu projektiem 851 001 EUR. Pieejamā finansējuma ietvaros tiek atbalstīti arī tie filmu projekti, kas ar NKC finansiālo atbalstu jau uzsākuši ražošanu un turpina to 2017. gadā, – trīs animācijas filmas, astoņas dokumentālās filmas un viena pilnmetrāžas spēlfilma.

Nacionālā Kino centra filmu ražošanas projektu konkursa rezultāti tiks izsludināti aprīļa sākumā. 2017. gada garumā Nacionālais Kino centrs paredzējis izsludināt vēl vairākus valsts atbalsta konkursus – projektu attīstīšanai, minoritārajiem kopražojumiem u.c., savukārt konkursi citiem filmu nozares projektiem un ārvalstu filmu uzņemšanas līdzfinansējumam ir atvērti visa gada garumā.

Informācija par filmu ražošanas konkursiem:
Uldis Dimiševskis –67358862,
uldis.dimisevskis@nkc.gov.lv

 

 

DOKUMENTĀLO FILMU PREZENTĀCIJU LAIKI   27.03.2017.

 

 

LAIKS NR. FILMAS NOSAUKUMS STUDIJA PRODUCENTS REŽISORS
10:00 1 Puse ciema Elm Media Ieva Goba Marta Herca
10:20 2 36 mēneši Ego Media Guntis Trekteris, Madara Kalniņa Armands Začs,
Liene Linde
10:40 3 Teletilts Mistrus Media Elīna Gediņa-Ducena,
Gints Grūbe
Ivo Briedis
11:00 4 Mans draugs
Mr. Kauliņš
Skuba Films Undīne Buka Kaspars Roga
11:20 5 Simtgadnieka DNS Jura Podnieka studija Antra Cilinska Antra Cilinska
11:40 6 Ģederts Eliass – gleznotājs, Piektā gada cīņā saucējs Platforma Filma Andrejs Ēķis Andrejs Ēķis

 

 

ANIMĀCIJAS FILMU PREZENTĀCIJU LAIKI   

27.03.2017.
LAIKS NR. FILMAS NOSAUKUMS STUDIJA PRODUCENTS REŽISORS
15:30 1 Parīzes noslēpumi Animācijas brigāde Māris Putniņš Jānis Cimmermanis
15:45 2 Ragavas Animācijas brigāde Māris Putniņš Reinis Ūbelis
16:00 3 Puteklis Animācijas brigāde Māris Putniņš Dace Rīdūze
16:15 4 Mans laulību projekts Studija Lokomotīve Roberts Vinovskis Signe Baumane
16:30 5 Ievads epilogam Jaunciema osta Jānis Zaržeckis Indra Sproģe
16:45 6 Sarkanais fantoms Camera Obscura Jānis Putniņš Signe Birkova
17:00 7 Spoguļezers Bilibaba Gints Zilbalodis Gints Zilbalodis

 

SPĒLFILMU PREZENTĀCIJU LAIKI    28.03.2017.
LAIKS NR. FILMAS NOSAUKUMS STUDIJA PRODUCENTS REŽISORS
11:00 1 Kukaiņu nakts Kompānija Hargla Laila Pakalniņa Laila Pakalniņa
11:20 2 Dāmas Teātris TT Anna Putniņa Inga Tropa
11:40 3 Latviešu kāzas (Salds!) Red Dot Media Arta Ģiga Lauris Gundars
12:00 4 Protu būt nemanāma Baltic Pine Films Sergejs Serpuhovs Uldis Cipsts
12:20 5 Nekas mūs neapturēs Riverbed Andris Gauja, Ilze Krūmiņliepa Andris Gauja
12:40 6 Maiņa Cardinal Productions Reinis Kalviņš Reinis Kalviņš
13:00-14:00 PĀRTRAUKUMS
14:00 7 Nesmēķējiet gultā Platforma Filma Kristians Alhimionoks Andrejs Ēķis
14:20 8 Jelgava 94 Jura Podnieka studija Antra Cilinska Jānis Ābele
14:40 9 DJ Marks                        aka Double Drop Krukfilms Linda Krūkle Māris Martinsons
15:00 10 Velta F.O.R.M.A. Gatis Upmalis Varis Brasla
15:20 11 Pilsēta pie upes Ego Media Guntis Trekteris Viesturs Kairišs
15:40 12 Nemierīgie prāti Tritone Studio Kristele Pudane, Dace Siatkovska Raitis un Lauris Ābeles

 

22.03.2017.