Arhīvs

LTV aicina pieteikties dokumentālo filmu konkursam „Latvijai 95. Latvija šodien”

Latvijas Televīzija (LTV) izsludina konkursu kino nozares profesionāļiem dokumentālo filmu cikla „Latvijai 95. Latvija šodien” izveidei. Konkursa mērķis ir radīt filmas, laikmeta norises raksturojošas liecības, kas veiktu padziļinātu mūsdienu Latvijas realitātes izpēti un atklātu to cilvēku stāstos.

Konkursu „Latvijai 95. Latvija šodien” rīko LTV ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu un kopā ar Nacionālo kino centru (NKC), apliecinot gatavību ciešākai sadarbībai starp kino nozares profesionāļiem un sabiedrisko televīziju.  Konkursa kopējais finansējums – 48 000 latu. Konkursa rezultātā paredzēts piešķirt atbalstu četru 26 minūšu garu dokumentālo īsfilmu izveidei. Radošajām komandām būs iespēja saņemt NKC piesaistītā eksperta – European Documentary Network apmācību vadītāja Mikaela Opstrupa konsultācijas. Atbalstītās filmas plānots demonstrēt LTV ēterā šī gada novembrī, atzīmējot Latvijas 95. dzimšanas dienu.

 
LTV un NKC aicina kino nozares profesionāļus radīt vizuāli un saturiski augstvērtīgas dokumentālās filmas ar ilglaicīgu vērtību. Latvijas vēsture top ne tikai grandiozos notikumos, bet arī ikdienas norisēs. Televīzijas dokumentālo filmu uzdevums ir saskatīt tajās plašākas likumsakarības un pārvērst tās par vēstures liecību, apvienot vispārcilvēcisko un konkrēti vēsturisko pieeju, spēt ātri reaģēt uz sabiedrības aktualitātēm un vienlaikus nezaudēt māksliniecisku dziļumu un radošas formas meklējumus.
Projekta pieteikums dalībai konkursā jāiesniedz LTV līdz 2013. gada 26. aprīlim pulksten 12.00. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2013. gada 15. maijā. Konkursa nolikums atrodams arī LTV mājaslapā www.ltv.lv sadaļā „Konkursi”.
 
Konkursa nolikums
Filmu tehniskie parametri
 

02/04/2013