Arhīvs

“Riga Meetings” pasākumi

“Riga Meetings” ir lekciju un meistarklašu cikls gan kino profesionāļiem un studentiem, gan ikvienam interesentam. Pasākuma ietvaros tiek demonstrēta arī filmu programma. “Riga Meetings” notiek no 9. līdz 13. decembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un kinoteātrī “Splendid Palace”, to organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju un Nodibinājumu “Rīga 2014”, Starptautisko Rīgas kino festivālu, Rīgas Kino muzeju un Eiropas Kinoakadēmiju.

“Riga Meetings” pasākumus 9. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē aizsāks Igaunijas un Lietuvas spēlfilmu skate – Marti Heides filma “Caurvējā“, Veiko Ounpū “Brīvi plūstošs“, Ilmāra Rāga “Kertu. Mīlestība ir akla” un Kristinas Božītes filma “Zūdošie viļņi“.

10. decembrī LNB notiks FIPRESCI konference “Latvijas filmas Eiropas kontekstā”, kurā piedalīsies vadošie filmu teorētiķi. Pēc konferences tiks demonstrēta Marka Kazinsa dokumentālā filma “Stāsts par bērniem un kino“.

“Riga Meetings” meistarklašu ciklu profesionāļiem 10. decembrī atklās britu mūzikas industrijas pārstāvis un filmu mūzikas redaktors Lorenss Kejs, iepazīstinot ar filmu mūzikas tiesībām. 10. un 11. decembrī notiks arī citi semināri – par animācijas filmu veidošanu stāstīs beļģu režisori, Oskaram nominētās filmas “Ernests un Selestīna” autori Stefans Objē un Vensāns Patārs, bet par filmu montāžu – tādu filmu kā “Baltā lenta” un “Klavierskolotāja” (rež. M. Haneke) montāžas režisore Monika Villi.

Ar lekciju par jaunāko tehnoloģiju uzmantošanu kino LNB 11. decembrī uzstāsies viens nozīmīgākajiem inovatoriem un Eiropas autorkino pārstāvjiem – vācu režisors Vims Venderss. Viņa filmas par labākajām trīs reizes atzinusi Eiropas Kinoakadēmija, tās saņēmušas balvas nozīmīgākajos kinofestivālos. Pēc lekcijas tiks demonstrēta arī Vendersa dokumentālā filma “Zemes sāls” (2014). Savukārt filmu kritiķis un Berlīnes Kinofestivāla filmu atlases komisijas pārstāvis Nikolajs Nikitins stāstīs par filmu ceļu festivālos. Ar filmu producēšanas pieredzi dalīsies Lielbritānijas Nacionālās Filmu un TV skolas vadītājs Niks Pauels, kura producenta darbs līdz šim novērtēts ar vairākām Oskara balvām.

Izcilā poļu režisore un scenāriste, Oskara balvām nominētā Agneška Holanda ar lekciju par televīzijas seriālu pienesumu filmu industrijai uzstāsies 12. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace”, piedāvājot iespēju noskatīties arī savus darbus šajā jomā.

Filmu profesionāļiem 12. decembrī notiek ikgadējā Latvijas un ārvalstu producentu tikšanās par filmu servisa un kopražojumu jautājumiem.

 

FIPRESCI konference, lekcijas un filmas ir pieejamas ikvienam interesentam, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.

Dalība meistarklasēs – iepriekš reģistrētiem filmu profesionāļiem, darba valoda – angļu.

01/12/2014