Arhīvs

Ieskats FIPRESCI konferencē “Latvijas nacionālais kino Eiropas kino kontekstā”

10. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē ar Herca Franka filmu “Vecāks par desmit minūtēm” tika atklāta Starptautiskās kino kritiķu asociācijas FIPRESCI Latvijas nodaļas konference “Latvijas nacionālais kino Eiropas kino kontekstā”.

Konferences pirmajā daļā ar referātiem uzstājās Ņujorkas Universitātes Tiša Mākslas skolas profesors Ričards Allens (Richard Allen), Jorkas Universitātes profesors Endrjū Higsons (Andrew Higson), Marks Alens Švēde (Mark Allen Svede) no Ohaio Universitātes un Klāra Brūveris no Ņūsausvelsas Universitātes.

Konferences otrajā daļā bija iespējams noklausīties Viktora Freiberga referātu „Eizenšteins satiek Jesaju Berlinu: Dāvja Sīmaņa filma Escaping Riga”, Ditas Rietumas “Latviešu kino un film noir”, Renātas Šukaitītes (Viļņas Universitāte) pārspriedumu par tēmu “Pārnacionālas parādības latviešu kino – definētas un nedefinētas transnacionālisma formas”, kā arī Dairas Āboliņas referātu “Jāņa Streiča padomju laika filmu maģiskais reālisms” un Zanes Balčus “Latvijas 1960. gadu dokumentālais kino Eiropas kino kontekstā”.

FIPRESCI konference “Latvijas nacionālais kino Eiropas kino kontekstā” fotogrāfijās – autore Agnese Zeltiņa

Ar pilnu konferences programmu iespējams iepazīties šeit.

Konferenci rīko
FIPRESCI Latvijas nodaļa, Nacionālais Kino centrs, LKA Rīgas Kino Muzejs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centru un Rīgas Stradiņa Universitātes Komunikācijas fakultāti

10/12/2014