Arhīvs

“Ukraiņu šerifi” Ukrainā

Latvijas, Ukrainas un Vācijas kopražojuma filma “Ukraiņu šerifi” iekļauta dokumentālo filmu festivāla DOCUDAYS.UA programmā un 26. martā tiks demonstrēta kinoteātrī “Kijiv”.

Vides filmu studijas (VFS Films) producētā filma “Ukraiņu šerifi” (režisors Romans Bondarčuks, producenti Uldis Cekulis un Darja Averčenko) pirmizrādi piedzīvoja nozīmīgajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivālā IDFA un saņēma žūrijas speciālbalvu kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma. “Ukraiņu šerifi” stāsta par nelielu ciematu Dienvidukrainā, kur traģikomisks policistu pāris Viktors un Volodja izšķir dzērāju kautiņus un meklē vistu zagļus, taču pasaules politiskā situācija un Krievijas-Ukrainas starptautiskās attiecības piešķir šai ikdienai nopietnu un trauksmainu fonu.

Starptautiskais cilvēktiesībām un dokumentālajam kino veltītais festivāls DOCUDAYS.UA Ukrainā notiek kopš 2003. gada. Iepriekšējos gados festivālā izrādītas un apbalvotas vairākas filmas no Latvijas – Ivara Zviedra un Ineses Kļavas “Dokumentālists”, Roberta Rubīna “Kā tev klājas, Rūdolf Ming?” un Viestura Kairiša “Loengrīns no Varka Kru”.

Vairāk par festivālu šeit.

 

 

23/03/2016