Arhīvs

“Pāri ceļiem un upei” dosies uz Oberhauzenas festivālu

Filma “Pāri ceļiem un upei”, ko veidojuši septiņi Eiropā atzīti dokumentālā kino režisori, iekļauta prestižajā Starptautiskā Oberhauzenas filmu festivāla oficiālajā programmā. Festivāls Vācijā norisināsies no 5. līdz 10.maijam.

Starptautiskais Oberhauzenas īsfilmu festivāls šogad notiks jau 62. reizi, un tas ir viens no nozīmīgākajiem šāda veida festivāliem Eiropā. Oberhauzenas festivāls demonstrē gan jaunākās tendences īsfilmu žanrā, gan arī vēsturiskas retrospekcijas, tajā ik gadu satiekas ap 1100 filmu veidotāju, izplatītāju, mākslinieku un kuratoru, bet programmā tiek iekļautas 500 filmas.

Filma “Pari ceļiem un upei” pirmizrādi piedzīvoja 2014. gadā, tās tapšanā iesaistījās pasaulē atzīti autori – Sergejs Lozņica (Ukraina), Audrius Stonis (Lietuva), Jāks Kilmī (Igaunija), Rainers Komerss (Vācija), Betina Henkele (Austrija), Jons Bangs Karlsens (Dānija) un Ivars Seleckis (Latvija). Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas “Force Majeure” ietvaros divu gadu garumā režisori sadarbojās ar Latvijas sociālantropologiem un filmēšanas grupām no septiņām dažādām valstīm. Filmas producenti ir Antra Gaile, Gints Grūbe, filmas režijas konsultants Dāvis Sīmanis, skaņu režisori: Aleksandrs Vaicahovskis, Artis Dukaļskis, Vladimirs Golovnitskis. Filma “Pāri ceļiem un upei” sastāv no septiņām dokumentālām īsfilmām, kas katra autora individuālā kino valodā novēro un stāsta par Rīgu un tās cilvēkiem dažādās situācijās.

11/04/2016