Arhīvs

“Oki – okeāna vidū” izrādīs operatoru meistarībai veltītā festivālā Polijā

Māra Martinsona spēlfilma “Oki – okeāna vidū” iekļauta 22. starptautiskā filmu festivāla “Camerimage” programmā. “Camerimage” no 15. līdz 22. novembrim norisināsies Bidgoščā (Polija).

“Camerimage” ir lielākais un atzītākais festivāls, kas veltīts kino mākslai un tās radītājiem – operatoriem. Festivāls vērtē filmas pēc to vizuālās, estētiskās un tehniskās kvalitātes, un laika gaitā tas kļuvis par spēcīgu alternatīvu tradicionālajiem filmu festivāliem. Starptautiskā filmu industrija ik gadu producē tūkstošiem filmu, un vizuāli augstvērtīgākās no tām tiek pieteiktas “Camerimage”.

Spēlfilma “Oki – okeāna vidū” (operators Valdis Celmiņš, galvenajās lomās Kaori Momoi un Andris Bulis) tiks izrādīta festivāla Eiropas Panorāmas sekcijā, kas prezentē pašas interesantākās kinematogrāfijas jomā radītās filmas, kas pēdējā gada laikā tapušas Eiropā. Citējot kino žurnālisti Kristīni Matīsu: “Valda Celmiņa debija pilnmetrāžas spēlfilmas formātā ir spožs apliecinājums dokumentālista redzīgumam”, filmas veidotāji ir patiesi lepni par izrādīto atzinību Valda Celmiņa kinematogrāfiskajam talantam, kas jo spilgti ir atklājies spēlfilmā “Oki – okeāna vidū”.


Materiālu sagatavoja

Linda Krūkle
Producente
Tel.: 22061060

04/11/2014