Arhīvs

“Mammu, es tevi mīlu” iegūst trīs balvas Grieķijas kino festivālā

Iemīļotā latviešu spēlfilma “Mammu, es tevi mīlu” (režisors Jānis Nords) ieguvusi trīs balvas Olimpijas Starptautiskajā bērnu un jauniešu filmu festivālā Grieķijā. Filma ieguvusi balvas kategorijās Labākā spēlfilma (Grand Prix) un Labākais scenārijs. Savukārt filmas galvenā varoņa atveidotājs Kristofers Konovalovs saņēmis Grieķijas aktieru ģildes balvu kā Labākais aktieris.

Spēlfilma “Mammu, es tevi mīlu” nominēta piecās kategorijās arī Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps”. Filmu Latvijas kinoteātros ir noskatījušies vairāk nekā 43 000 skatītāju. “Mammu, es tevi mīlu” panākumi sākās 2013. gada februāri, kad filma piedalījās Berlīnes starptautiskajā kino festivāla konkursā “Generation K-Pluss” un ieguva žūrijas balvu kā labākā spēlfilma. Šobrīd tā jau ir ieguvusi vairāk nekā 15 balvu nozīmīgos starptautiskos kino festivālos Eiropā, ASV un Āzijā. Filmas izplatīšanas tiesības ir iegādājusies Nīderlande, Dienvidkoreja, Islande, Zviedrija, Šveice un Indija.

“Mammu, es tevi mīlu” ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.

Spēlfilma veidota ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Vairāk informācijas par Olimpijas Starptautisko bērnu un jauniešu filmu festivālu:
http://olympiafestival.gr/2014/12/08/awards-2014/

Informāciju sagatavoja
Alise Ģelze
Producente
alise@tasse.lv
agelze@gmail.com

11/12/2014