Arhīvs

Latvija – īpašais viesis starptautiskā dokumentālo filmu festivālā Beļģijā

27. marta vakarā noslēdzās Latvijas dalība Starptautiskajā Dokumentālo filmu festivālā „Millenium”. Kopumā publikai piedāvāja astoņus Latvijas filmu seansus, kā arī īpašu Latvijai veltītu vakaru un režisores Lailas Pakalniņas meistarklasi. Turklāt kopā ar citiem starptautiskās žūrijas locekļiem festivāla filmas vērtēja Latvijas Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Festivāls „Millenium” savā programmā iekļāva divu izcilu Latvijas filmu režisoru – Herca Franka (1926-2013) un Lailas Pakalniņas (1962) – filmas. Tā kā festivālam ir plašs sadarbības partneru loks, Latvijas režisoru filmas tika rādītas trīs dažādās Briseles zālēs.

Festivāla radošā direktore Zlatina Ruseva (Zlatina Rousseva), ievadot Latvijai veltīto vakaru Briseles kultūras centrā „Espace Senghor”, atzina, ka viņai ir liels prieks šī gada festivālā iekļaut augstas kvalitātes dokumentālās filmas no Latvijas, kuras Rietumeiropā vēl nav pietiekoši labi zināmas. Viņa informēja, ka Herca Franka filmu „Reiz dzīvoja septiņi Simeoni” (1989) turpmāk plānots rādīt arī Beļģijas kinomākslas skolās, jo tā ir viena no filmām, kuru studentiem noteikti jāredz. Arī vairāki pubikas pārstāvji atzina, ka nevarēja laist garām reto iespēju noskatīties vairākas leģendārā dokumentālista Herca Franka filmas.

Režisore Laila Pakalniņa uz festivālu ieradās, lai 27. martā pēc savas filmas „Skurstenis” (2013) atbildētu uz publikas jautājumiem par filmas tapšanas gaitu. Festivāla pārstāvji norādīja, ka Lailas Pakalniņas novērotājas spējas un pievēršanās ikdienas skaņas pasaulei ir devusi nopietnu ieguldījumu dokumentālā kino attīstībai.

Starptautiskais Dokumentālo filmu festivāls „Millenium” kopš 2009. gada piedāvā autorkino, kura veidotāji vērtē un novēro pasauli un tās attīstību, atgādinot, ka pasaules nākotnes veidošana ir pašu cilvēku rokās.

Latvijas filmu dalība festivālā „Millenium” turpina Latvijas prezidentūras ES Padomē kino programmu Beļģijā. To veido Latvijas vēstniecība Beļģijā sadarbībā ar Nacionālo kino centru un tā iekļaujas Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā.

Preses kontaktiem:
Latvijas Republikas vēstniecība Beļģijā
23, avenue des Arts, 1000 Brussels
Telefons: +32 2 2383 236
Fakss: +32 2 2383 254

30/03/2015