Arhīvs

Lailas Pakalniņas “Ausmu” izrāda Stokholmā

Otrdien, 17. maijā Stokholmas Kultūras nama kinoteātrī Klarabiografen notiks Lailas Pakalniņas spēlfilmas “Ausma” izrāde ar režisores piedalīšanos. Šo iespēju sagādājusi Zviedrijas Latviešu apvienības Stokholmas nodaļa, informē tās pārstāve Dace Vinklere.

“Ausma” jau pabijusi vairākos starptautiskos kinofestivālos, tajā skaitā –Gēteborgā šī gada sākumā. Nu arī skatītāji Zviedrijas galvaspilsētā varēs noskatīties filmu un tikties ar režisori. “Zviedrijas Latviešu apvienības (ZLA) Stokholmas nodaļa ir aktīva kultūras pasākumu rīkotāja un mums ir regulāri filmu vakari”, ziņu aģentūru LETA informē šī pasākuma iniciatore Dace Vinklere. “Iespēja filmu noskatīties Stokholmas sirdī, labā kinoteātra zālē ar izcilu tehnisko nodrošinājumu gan ir reti, un kur nu vēl, ja varam uzaicināt režisoru. Tikšanās ar Lailu Pakalniņu būs liels ieguvums!”

“Ausma” ir paškritisks skatījums uz sabiedrību, kurā valda politiska ideoloģija, fanātisms un vērtību sajukums. Filmas melnbaltā ekrāna valoda stāsta par puisēnu Jāni, kurš dzīvo padomju Latvijā, kolhozā Ausma. Viņa tēvs ir padomju varas ienaidnieks un plāno sazvērestību, dēls tēvu nodod, un tēvs viņam atriebjas – līdzīgi, kā padomju laika propagandas stāstā par pionieri Pavļiku Morozovu.

Liela loma filmas atmosfēras radīšanā ir ne vien operatora Vojteka Starona un montāžas režisora Kaspara Kallasa darbam, bet arī pianista Vestarda Šimkus radītajai mūzikai. Un, protams, vadošo aktieru ansamblim – Antonam Georgam Graudam, Vilim Daudziņam, Viktoram Zborovskim un citiem.

Stokholmā 2016.g. 16. maijā
Dace Vinklere
+46 70 653 25 26