Vectēvs, kas bīstamāks par datoru

Vectēvs, kas bīstamāks par datoru, rež. Varis Brasla, 80′, Latvia, 2017

Filmas pirmizrāde notiks 17. augustā un atklās programmu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. No 18. augusta – kinoteātros visā Latvijā.

Oskara (8) vecāki datora vietā dēlam “iemaina” vectēvu – lai izsargātu bērnu no tīmekļa bīstamās ietekmes. Oskara ciemošanās pie vectēva sākas bezcerīgi – vecais Kode (65) liek strādāt vīriešu darbus un nepērk kārotās botas. Tāds vectēvs mazdēlam nav vajadzīgs, un visi uzzina, ka aktīvais Atmodas cīnītājs Paulis Kode “miris”…
Vīriešu samierinātājas lomu uzņemas vecāmāte Irma Kode (60), kura palikusi bez skolotājas darba, jo mazpilsētā bērni “beigušies” un deputāts, vecāsmātes bijušais skolnieks Modrītis (33), skolu veikli pārdevis. Lai novestu savu afēru līdz galam, viņš piedāvā skolotājai vilinošu darbu, un sākas Oskara piedzīvojumu virtene ar vecāsmātes mācīšanu repot, nāves draudiem slimnīcā un āža ādas laistīšanu ar draudzenes Olgas (6) franču smaržām. Kopējais vectēva un mazdēla cīniņš pret vecāsmātes pāridarītāju liek ķildām aizmirsties, un vainīgais saņem abu taisnības aizstāvju sarūpētu sodu, bet tūdaļ parādās likuma sargi un Kodem draud nepatikšanas, jo viņš nav izturējies ar pienācīgu cieņu pret  viltīgo tautas kalpu. Oskars ir gatavs vectēvu glābt… Mazdēla brīvdienas vectēva mājās beidzas negaidīti – izrādās, ka dzīve bez meliem var sagādāt prieku!

Nacionālā pirmizrāde 2017. gada 17. augusts

Scenārija autors Alvis Lapiņš
Operators Uldis Jancis
Mākslinieks Mārtiņš Milbrets
Montāžas režisors Māris Bērziņš
Lomās Markuss Jānis Eglītis, Eva Ozola, Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Mārtiņš Meiers, Uldis Dumpis
Producents Gatis Upmalis

Producents
F.O.R.M.A.
Avotu iela 8-29, Rīga LV 1011, Latvija
Tel: +371 2921 9041
s.forma@studioforma.lv
www.studioforma.lv
Par filmu studijas mājaslapā – ŠEIT.

Atbalsta
Nacionālais Kino centrs

 

Medijos:

Reportāža no pēdējās filmēšanas dienas 2016. gada vasarā Kuldīgā:
Mums žēl, ka viss ir beidzies (Inguna Spuleniece, “Kurzemnieks”, 22.08.2016.)