Arhīvs

Karaļu maiņa

Karaļu maiņa, rež. Ignas Miškinis, 90′, Lietuva/Latvija, 2016

Lomās: Vainius Sodeika, Aistė Diržiūtė, Paulius Ignatavičius, Dainius Gavenonis, Vidas Petkevičius, Juozas Rapalis, Arvydas Virgilijus Matulionis, Ieva Miškinienė, Ieva Norvilienė

Jau pagājusi diennakts, kopš jauns policists, atstāts viens nomaļā piepilsētas klīnikā, apsargā komā esošu slimnieku, kas tiek turēts aizdomās par Otrā pasaules kara noziegumiem.
Dežūrmaiņa sen ir beigusies, taču neviens neierodas viņu nomainīt, priekšniecība arī ar viņu nesazinās. Neņemot vērā neskaidro situāciju, jaunais likumsargs nedodas projām no aizdomās turamā palātas. Viņš ir pārliecināts par šīs misijas svarīgumu, jo uzdevumu saņēma no paša komisāra, tāpēc viņš ir gatavs nepamest savu posteni, kamēr nesaņems jaunu pavēli. Īpaši tāpēc, ka tas ir pirmais uzdevums viņa dzīvē.
Diemžēl vienatne, nogurums, izsalkums, aizvien pieaugošā nepārliecinātība par sevi un reizē iespītēšanās veikt pienākumus pārvērš viņu bumbā ar laika degli. Tā uzsprāgst pašā nepiemērotākā laikā. Tieši tad, kad jaunajam policistam jāpieņem grūtākais lēmums savā dzīvē – cik pamatīgi un kam viņš ir sagatavojies, apsargājot dziestošo, komā esošā večuka dzīvību, kad visa pasaule vēlas tikai drīzu viņa nāvi.

Nacionālā pirmizrāde: 07.10.2016, k/t “Splendid Palace”

Producents
Tremora / Film Angels Productions

Scenārija autors Ignas Miškinis
Operators Rolandas Leonavičius
Mākslinieks Aurimas Akšys
Kostīmu mākslinieks Arūnė Daukantaitė
Skaņu režisors Ernests Ansons
Komponists Edgars Rubenis
Montāžas režisori Ignas Miškinis, Giedrius Svirskis
Producenti Jānis Kalējs, Ieva Norviliene

Atbalsta
Nacionālais Kino centrs

02/02/2016