Arhīvs

Festivāli Latvijā

rifflv

Rīgas Starptautiskais kino festivāls
2014. gada nogalē Rīgā kā Eiropas kultūras galvaspilsētā norisinājās Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un šis vēsturiskais brīdis pamudināja saliedēties Latvijas kino industrijas un Latvijā patlaban pastāvošo filmu festivālu pārstāvjus kopīgā kino notikumā – Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (RSKF).

Kontakti:
Sonora Broka
Festivāla direktore
Tel.: 26191920
sonora@rigaiff.lv
www.rigaiff.lv

 

 

 

 

 

 

Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Festivāla Baltijas īsfilmu skate piedāvā Baltijas režisoru un mākslinieku jaunāko darbu konkursu, kas atklāj īsfilmu tās dažādībā, sākot ar spēlfilmu, dokumentālo vai animācijas filmu un beidzot ar vizuāliem un konceptuāliem eksperimentiem īsformātā.

Kontakti:
Annas iela 2, Rīga, LV 1001, Latvija
Tel.: +371 29107124
viesturs@2annas.lv
www.2annas.lv

BSD logo RGB

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums
Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir Nacionālā Kino centra rīkots starptautisks pasākums dokumentālo filmu profesionāļiem un filmu skatītājiem, kas ik gadu notiek Latvijā.

Kontakti:
Tel.: 6735 8858
Fax: 6735 8877
balticforum@nkc.gov.lv
www.balticseadocs.lv

spektrs_logo

Kinofestivāls “Spektrs”
Kinoblogeru organizētais un kūrētais kinofestivāls “Spektrs” pirmām kārtām ir LABA KINO SVĒTKI un piedāvā maksimāli kompaktu un koncentrētu 8 līdz 12 filmu programmu, kur katra filma ir NOTIKUMS (ar lielajiem burtiem) un apmeklēšanas vērta – un, kas svarīgākais, to patiešām fiziski arī var izdarīt. Tāpat kā kinoprojekta filmu izplatīšanas platforma, arī festivāls piedāvā spilgtus autordarbus, kuri balansē starp AAA klases Holivudas dižpārdokļiem un kino, kuru Latvijā uz lielajiem ekrāniem negadās redzēt bieži, papildinot to ar negaidītiem pārsteigumiem, kulta klasiku, prezentācijām un gaidāmo filmu ekskluzīvajiem materiāliem.
Atkarībā no gada, politiskās situācijas, veidotāju ambīcijām un Ziemeļu vēja, kinofestivāls “Spektrs” norisinās vienu vai divas reizes gadā – pavasarī un vēlā rudenī.

Kontakti:
Sergejs Musatovs
festivāla direktors
Tel.:26033995
moosatov@gmail.com
www.kinospektrs.lv

 

1

Festivāls “Future Shorts”
“Future Shorts Film Festival” ir pasaulē lielākais īsmetrāžas mākslas festivāls, vadošais īsmetrāžas kino un animācijas izplatītājs TV un mobilajos tīklos, kā arī īsmetrāžas darbu DVD zīmols. Rīgā festivāls sevi pieteicis kā ikgadējs sezonas kino pasākums. Producentu kompānija SIA “CREA Promotion” ir galvenais filmu festivāla “Future Shorts” pārstāvis Latvijā kopš 2011. gada. Festivāls norisinās četras reizes gadā. 2016. gadā viens no festivāla galvenajiem mērķiem ir iekļaut Latvijas filmas festivāla starptautiskajā tīklā.

Kontakti:
SIA “CREA Promotion”
Tel.: 27523239
info@creapromo.com
www.creapromo.com

 

Starptautiskais kinoforums “Un Vārds tapa filma…”  
Kinoforuma mērķis ir iepazīstināt auditoriju ar tādiem kinodarbiem, kas reti nonāk uz kinoteātru ekrāniem, akcentējot tajos ietverto garīgo potenciālu. Skatītājiem tiek piedāvātas mākslinieciski augstvērtīgas filmas ar vēstījumu Svēto Rakstu un kādu būtisku ētisku jautājumu gaismā. Filmas izvēlētas sadarbībā ar kino zinātnieci Anitu Uzulnieci.
Kontakti:
Čiekurkalna 2.līnija 1, Rīga LV 1026, Latvija
Tel.: 2918 7510
stunda@stunda.lv
www.stunda.lv