Arhīvs

Zemes sāls

(The Salt of the Earth)
rež. Vims Venderss (Wim Wenders), Žuliāns Ribeiru-Salgādu (Juliano Ribeiro Salgado), dokumentāla filma, 110’, 2014, Lielbritānija

40 gadu laikā brazīļu fotogrāfs Sebastiāu Salgādu ir apceļojis teju visus kontinentus, fiksējot būtiskākos notikumu nesenajā cilvēces vēsturē. Viņš ir bijis aculiecinieks gan starptautiskiem konfliktiem, gan masveida bēgļu gaitām un bada izraisītajam postam. Šobrīd fotogrāfs ir uzsācis apjomīgu, mūsu planētas skaistumam veltītu projektu, iemūžinot cilvēka neskartās teritorijas – grandiozas ainavas, neparastus augus un dzīvniekus.
Saldago dzīvi un dabu skatītājam atklāj gan Žulians – viņa dēls un pēdējo ceļojumu sabiedrotais, gan Vims Venderss – ne mazāk kaislīgs fotogrāfs.

Vims Venderss
Vācu filmu režisors, kritiku un eseju autors, fotogrāfs. Vims Venderss ir viens no Eiropas Kinoakadēmijas dibinātājiem, kopš 1996. gada ir arī tās prezidents. Veidojis gan spēlfilmas, gan dokumentālās filmas, līdz šim viņa radošajā biogrāfijā ir aptuveni 50 filmu. Vims Venderss ir iemantojis arī izcila fotogrāfa slavu. Viņa nozīmīgākais projekts – “Bildes no zemes virsmas” – aptver vairāk nekā 20 gadu laikā tapušas fotogrāfijas.

Žuliāns Ribeiru-Salgādu
Dokumentālo filmu režisors, scenārists. “Zemes sāls”, kas tapusi sadarbībā ar Vimu Vendersu un vienlaicīgi ir arī tēva un dēla savstarpējās satikšanās stāsts, ir Žuliāna trešā dokumentālā filma. Patlaban viņš strādā pie savas pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas uzņemšanas.

Filmas seanss
Ceturtdien, 11. decembrī, sākums aptuveni 17.00 – pēc Vima Vendersa lekcijas (no 16.00 līdz 17.00), Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē

Ieeja bez maksas
Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā

01/12/2014