Arhīvs

Uz spēles Latvija

Uz spēles Latvija, rež. Pēteris Krilovs, 90′, Latvija, 2014

“Lielais Kristaps” par 2014. gada Labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu

Kamēr cilvēki visā pasaulē 1945.gadā atzīmēja nacistiskās Vācijas sagrāvi, tūkstošiem latviešu vīru devās mežos, lai turpinātu bruņoto pretošanos pret Padomju okupācijas režīmu.
Viņu ticību- nenovēršamajam brīvības karam, kuru vadīja Amerikāņu/Britu spēki, veicināja un izmantoja Zviedrijas un Britu Slepenās inteliģences dienasti, kuri strādāja, lai „Meža brāļus” iesaistītu pašu Aukstā kara spiegu spēlītēs ar Padomju VĀK (t.s.čeku).
Latviešu bēgļi, rekrutēti kā aģenti, tika slepus iesūtīti savā okupētajā dzimtenē, lai nodibinātu kontaktu ar anti-Padomju pretestības vienībām un ievāktu informāciju, ko tālāk nodotu SID. Operācija bija lemta neveiksmei jau no paša sākuma – meža brāļi bija gan vāji trenēti, gan vāji ekipēti un katru viņu kustību zināja VĀK, kuriem informāciju sniedza Kims Filbijs un citi britu dubultaģenti
Izmantojot vēl neredzētus Padomju propogandas kino fragmentus, unikālus kadrus no VĀK pratināšanām un no plastalīna animētas notikumu rekonstrukcijas šī filma stāsta baisu, bet līdz šim mazzināmu stāstu par slepenu spiegošanas karu starp SID un VĀK, tā sauktajā Padomju Latvijā, pirmajos Aukstā kara gados.

Pirmizrāde: 23.08.2014

Medijos:

“Cik tev uzvārdu? Saruna ar “angļu spiega” dēlu Pēteri Krilovu”, Vija Beinerte, Mājas Viesis

Producents
Vides Filmu Studija
Lapu iela 17, Rīga LV 1002, Latvija
Tel: 6750 3588
vfs@vfs.lv
www.vfs.lv

Scenārijs Alvis Lapiņš
Operators Andris Priedītis
Skaņu režisors Arvīds Ceļmalis
Redaktore Julie Vinten
Producents Uldis Cekulis

Atbalsta
Nacionālais Kino centrs
Valsts Kultūrkapitāla fonds
Latvijas Televīzija

10/10/2014