Arhīvs

TĪRĪTĀJI / THE CLEANERS (18+)

Rež. Hanss Bloks, Morics Rīzevīks (Hans Block, Moritz Riesewieck), Gebrueder Beetz Filmproduktion, Grifa Filmes, I Wonder Pictures, 88 min, 2018, Vācija/Brazīlija

Ieskats slepenā digitālo tīrītāju industrijā, kuras darbinieki atbrīvo internetu no nevēlamas informācijas. Silīcija ielejas kompāniju uzdevumā tipisks tīrītājs ik dienu aplūko un izvērtē tūkstošiem attēlu un video. Nereti tas šiem “satura moderatoriem” rada nopietnas psiholoģiskas problēmas. Lai gan moderatoru darbs tiek turēts lielā slepenībā, daži no viņiem ir gatavi par to runāt. Dokumentālais trilleris TĪRĪTĀJI raisa jautājumus par realitāti, kas slēpjas aiz sociālo mediju utopijas. Kurā brīdī centieni novērst radikalizāciju un interneta viltus ziņu izplatīšanos kļūst par bīstamu cenzūru?

Facebook nākuši klajā ar paziņojumu, ka plāno palielināt savu tīrītāju komandu. Darbinieku tomēr trūkst, un daudzi šajā jomā nodarbinātie cieš no posttraumatiskā stresa sindroma. 2017. gadā Microsoft satura moderatori, kam diendienā bija jāaplūko ar vardarbību pret bērniem saistīts saturs, iesūdzēja kompāniju tiesā par nepietiekamu psiholoģisku atbalstu.

TEASER THE CLEANERS 2018 English from gebrueder beetz filmproduktion on Vimeo.