Arhīvs

Nogalināšanas anatomija

(The Act of Killing)
rež. Džošua Openhaimers, dokumentālā filma, 158’, 2012, Dānija/ Indonēzija/ Norvēģija/ Lielbritānija
18+

1960. gadu vidū Indonēzijā tika iznīcināti simtiem tūkstoši iedzīvotāju. Masu slepkavas joprojām ir pie varas un lepni par saviem varoņdarbiem. Sirreāli krāšņā, bet šaušalīgā “Nogalināšanas anatomija” ir stindzinošs ceļojums slepkavu atmiņās, iztēlē un prātā – nebijis izaicinājums globālās sabiedrības priekšstatiem par cilvēciskumu.

Džošua Openhaimers
Amerikāņu izcelsmes dokumentālo filmu režisors, patlaban dzīvo Dānijā. Viņa filma “Nogalināšanas anatomija” ir kļuvusi par kino sensāciju. Tā saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu un vairāk kā 60 citu balvu, nominēta Oskaram kā labākā dokumentālā filma. Verners Hercogs filmu nodēvējis par pavērsienu dokumentālā kino vēsturē. Kad runā klusums ir diptiha otrā daļa. Filmas pirmizrāde notika Venēcijas kinofestivālā, kur tā tika atzīta par labāko filmu.
Tas viss ir bijis iespējams arī pateicoties jaunai dāņu producentei Signei Birgei Sorensenai, kas savulaik pieņēma drosmīgu lēmumu turpināt vairāk kā 10 gadus ilgo darbu pie filmas “Nogalināšanas anatomija”, kad projektam ticību bija zaudējuši daudz pieredzējušāki kolēģi un filmu studija atradās bankrota priekšā. Abu filmu uzņemšanā piedalījusies anonīmu Indonēzijas filmu veidotāju komanda, kuru dzīvība ir apdraudēta.

Filmas seansi Starptautiskā Rīgas kino festivāla ietvaros
Piektdien, 8. decembrī plkst. 16.00
Kinoteātrī K.Suns

Biļetes – „Biļešu serviss” vai kinoteātrī, cena EUR 3.50 – 4.50

Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā

01/12/2014