Arhīvs

Niks Pauels

(Nik Powell)

Nik PowellM01

Britu filmu producents, Lielbritānijas Nacionālās Kino un Televīzijas skolas direktors.

1972. gadā abi ar studiju biedru Ričardu Brensonu nodibināja Virgin Records, kas sākotnēji bija neliels skaņuplašu veikaliņš, bet desmit gadu laikā kļuva par vienu no vadošajām mūzikas industrijas kompānijām Lielbritānijā, līdz 1992. gadā tika pārdota EMI.

1982. Niks Pauels uzsāk filmu producenta karjeru, sadarbībā ar Stīvenu Vūliju, nodibinot filmu producēšanas kompāniju Palace Productions. Studijā tapušo filmu vidū ir Nīla Džordana Vilku sabiedrībā (1984), un Mona Liza (1986), par kuru Bobs Hoskinss ieguva Britu Kinokadēmijas balvu kā labākais aktieris. Filma tika nominēta arī citās kategorijās, kā arī ASV Kinoakadēmijas Oskara balvai par labāko aktiera sniegumu (Bobs Hoskinss). Niks Pauels producējis arī Maikla Katona Džonsa filmu Skandāls and Nīla Džordana Raudu spēle (1992), kas tika nominēta Oskaram 6 kategorijās un saņēma balvu par labāko oriģinālscenāriju. Savukārt Britu Kinokadēmija šo atzina par labāko 1992. gada filmu.

1992. gadā Niks Pauels nodibināja pats savu kompāniju Scala Productions, producējot tādas filmas kā Divdesmit četri septiņi (rež. Šons Medouzs, 1997), kas ieguvusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu par labāko aktiera sniegumu (Bobs Hoskinss) un Lavandas krāsas lēdijas (rež. Čārlzs Denss), kas tika nominēta Eiropas Kinoakadēmijas skatītāju balvai par labāko aktierdarbu.

Kopš 2005. gada Niks Pauels ir Lielbritānijas Nacionālās Kino un Televīzijas skolas direktors. Tieši šo skolu Hollywood Reporter 2014. gadā nosaucis par vadošo audiovizuālās industrijas augstskolu pasaulē.

01/12/2014