Arhīvs

Lorenss Kejs

(Laurence Kaye)

Britu mūzikas industrijas pārstāvis un filmu mūzikas redaktors.

Sākotnējā pieredze mūzikas jomā Lorensam Kejam saistīta ar darbu mūzikas ierakstu kompānijās, galvenokārt Virgin Records, vēlāk ieņēmis vadošus amatus ar mūzikas ierakstu producēšanu saistītās kompānijās.

Bijis atbildīgais par mūzikas izmantošanu filmās, TV un reklāmās, strādājot Universal Music Publishing, šajā laikā pārstāvot vairākus aktīvi strādājošus britu komponistus. Universal Music Publishing Lorenss Kejs ir pārraudzījis arī visus ar licencēšanu un mūzikas ierakstiem saistītos jautājumus, šajā laikā kompānijas katalogā aptuveni miljons dziesmu.

Viņa kontā ir Inspector Morse albuma izdošana (pirmais veiksmīgais TV seriāla mūzikas albums, kas tika pārdots vairāk kā miljons eksemplāros), Ladysmith Black Mambaso labāko dziesmu izlases sagatavošana, filmu ierakstu albumu producēšana (piem. Gaja Ričija Nav dūmu bez stobriem/ Lock, Stock & Two Smoking Barrels, 1998).
Lorenss Kejs ir bijis mūzikas redaktors tādās filmās kā Bridžitas Džounsas dienasgrāmata, Šķeļot viļņus, Notinghila, Trainspotting. Viņa profesionālā darbības aptver arī TV seriālus, reklāmas un spēles.
Gan kā neatkarīgs mūzikas redaktors, gan kompāniju pārstāvis sadarbojies ar Larsu fon Trīru, Maiklu Vinterbotomu, Deniju Boilu, Šeinu Medouzu, Marku Evansu u.c. izciliem režisoriem.

Patlaban Lorenss Kejs turpina profesionālo darbību kā konsultants filmu mūzikas un mūzikas ierakstu jutājumos. Jau 10 gadus viņš ir arī Eiropas kinonozares apmācību programmas EAVE eksperts šajā jomā.

01/12/2014