Arhīvs

Kertu. Mīlestība ir akla

(Kertu. Love is Blind)
rež. Ilmārs Rāgs, spēlfilma, 98’, 2013, Igaunija

Jāņu dienas rītā izrādās, ka Kertu ir pazudusi bez pēdām. Viņas ģimene krīt panikā, jo savas kautrības un noslēgtās dabas dēļ meitene tiek uzskatīta par vientiesīti. Pēc ilgiem meklējumiem bailēs trīcošo Kertu atrod, slēpjoties zem grādīgos dzērienus mīlošā donžuāna Villu gultas. Ciema iedzīvotāji vēlas spriest taisnīgu tiesu un apsūdz Villu par ļaunprātīgu jaunās sievietes izmantošanu.
Bet kas īsti ir noticis iepriekšējā naktī? Pamazām atklājas patiesība, kas ir šokējošāka nekā kāds to varējis iedomāties.

Ilmārs Rāgs
Igaunijas visu laiku veiksmīgākās filmas “Klase” scenārija autors un režisors. Filma bijusi nominēta Amerikas Kinoakadēmijas Oskara balvai kā labākā ārvalstu filma, ieguvusi 25 balvas un demonstrēta 70 festivālos.
Maģistra grādu kā scenārists Ilmārs Rāgs ieguvis Ohaio universitātē. Ir bijis Igaunijas nacionālās televīzijas valdes priekšsēdētājs, Igaunijas pārstāvis un eksperts Eurimages un Media fondā, Igaunijas filmu fonda valdes loceklis. Ilmārs Rāgs ir pieprasīts mediju eksperts un lektors, kā arī žurnālists un sleju autors lielākajos Igaunijas laikrakstos.

Filmas seanss
Otrdien, 9. decembrī, plkst. 20.00
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē

Pirms seansa – tikšanās ar filmas veidotājiem

Biļetes – „Biļešu serviss” vai pirms seansa, cena EUR 3.50 – 4.50
Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā

01/12/2014