Arhīvs

Kad runā klusums

(The Look of Silence)
rež. Džošua Openhaimers (Joshua Oppenheimer), dokumentālā filma, 98’, 2014, Dānija/Indonēzija/Norvēģija/Somija/Lielbritānija
18+

Džošua Openhaimeram iepriekš filmējot Indonēzijas genocīda politikas realizētājus, kāda ģimene atklāj, kurš ir nogalinājis viņu dēlu un kā tas noticis. Jaunākais brālis ir apņēmības pilns stāties pretī bailēm, kuras pavada izdzīvojušos, konfrontējoties ar cilvēkiem, kas ir atbildīgi par brāļa nāvi. Tā ir neiedomājama uzdrīkstēšanās valstī, kurā pie varas vēl joprojām ir slepkavas.

Džošua Openhaimers
Amerikāņu izcelsmes dokumentālo filmu režisors, patlaban dzīvo Dānijā. Viņa filma “Nogalināšanas anatomija” ir kļuvusi par kino sensāciju. Tā saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu un vairāk nekā 60 citu balvu, nominēta Oskaram kā labākā dokumentālā filma. Verners Hercogs filmu nodēvējis par pavērsienu dokumentālā kino vēsturē. “Kad runā klusums” ir diptiha otrā daļa. Filmas pirmizrāde notika Venēcijas kinofestivālā, kur tā tika atzīta par labāko filmu.
Tas viss ir bijis iespējams arī pateicoties jaunai dāņu producentei Signei Birgei Sorensenai, kas savulaik pieņēma drosmīgu lēmumu turpināt vairāk nekā 10 gadus ilgo darbu pie filmas “Nogalināšanas anatomija”, kad projektam ticību bija zaudējuši daudz pieredzējušāki kolēģi un filmu studija atradās bankrota priekšā. Abu filmu uzņemšanā piedalījusies anonīmu Indonēzijas filmu veidotāju komanda, kuru dzīvība ir apdraudēta.

Filmas seansi Rīgas Starptautiskā Kinofestivāla ietvaros
Piektdien, 5. decembrī plkst. 17.00
Kinoteātrī “Citadele”

Piektdien, 5. decembrī plkst. 22.30
Kinoteātrī “K.Suns”

Biļetes – „Biļešu serviss” vai kinoteātrī, cena EUR 3.50 – 4.50

Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā

01/12/2014