Arhīvs

IZSALKUŠO SPOKU SALA / ISLAND OF THE HUNGRY GHOSTS

Rež. Gabriela Breidija (Gabrielle Brady), Chromosom Film Production, WDR, 94 min, 2018, Vācija/Lielbritānija/Austrālija/ASV

Austrālijai piederošās Ziemassvētku salas pamatiedzīvotāji ir četrdesmit miljoni krabju, kas reizi gadā no salas džungļiem masveidā ceļo uz krastu. Pirmie cilvēki te ieradušies tikai pirms nepilna gadsimta, un vietējie vēl tagad veic īpašus rituālus, lai palīdzētu rast mieru viņu klīstošajām dvēselēm. Uz salas apmetusies arī psihoterapeite Po Lina. Viņa strādā ar patvēruma meklētājiem, kas lielā slepenībā tiek turēti nomaļā aizturēšanas centrā. Tēlaina un vizuāli iespaidīga filma, kas izceļas ar lielu iejūtību pret saviem varoņiem.

Austrālijas bēgļu politika paredz, ka patvēruma meklētājus, kas Austrālijā ierodas ar laivām, valstī neuzņem un pirms nosūtīšanas atpakaļ pārvieto uz nomaļām teritorijām – tādām kā Ziemassvētku sala – un tūkstošiem kilometru attāliem aizturēšanas centriem Klusā okeāna kaimiņvalstīs. Lielākais patvēruma meklētāju skaits Ziemassvētku salas centrā bijis gandrīz 3000, kamēr salā reģistrētais iedzīvotāju skaits pēc pēdējiem datiem ir 1843.

09/08/2018