Arhīvs

EFA nominētās īsfilmas, 3. programma

Cementa blokā iesprūdis mats ar jūras garšu
Rež. Horhe Lopess Navarete, spēfilma, 16’, 2014, Spānija
Suns un ķēve dodas ceļojumā. Ar katru soli arvien skaidrāks kļūst, cik tie atšķirīgi, tomēr laika gaitā iemantotās zināšanas vienam par otru liek ticēt, ka starp abiem iespējams īsta savstarpējās sapratnes brīdis.

Lepnums
Rež. Pāvels Vešņakovs, spēlfilma, 30’, 2013, Bulgārija, Vācija
Manols ir pensionēts ģenerālis un mīļš vectēvs. Ģimenē viņš iedibinājis patriarhālu kārtību, kas balstās uz nesatricināmu morāli un dogmatiskiem uzskatiem. Bet pienāk diena, kad Manols uzzina, ka viņa dēls ir gejs. Manola vērtību sistēma ir iedragāta – šajā cīņā viņš ir izrādījies zaudētājs.

Taprobana
Rež. Gabriels Abrantess, spēlfilma, 24’, 2014, Portugāle, Dānija, Šrilanka
Slavenais portugāļu renesanses dzejnieks Luišs Vašs di Kamoinšs piedzīvo radošas mokas, baudot hedonisma un narkotiku pārpilnu dzīvi. Filma atspoguļo dzejnieka un viņa mīļākās Dinamenes dzīvi laikā, kad top meistardarbs – episkā poēma Lusiādes (“Os Lusíadas”). Ceļš ved no Indijas džungļu kakafonijas alegorisku ziloņu un dzejdaru mērkaķu pavadībā līdz Debesu un Elles vārtiem, kur dzejnieku izaicina paša iztēle – slava un nemirstība.

Zvani glābējiem
Rež. Hanness Vartiainens, Peka Veikolainens, dokumentālā filma, 15’, 2013, Somija
Būt cilvēkam – tā ir trausla un gaistoša iespēja iepazīt dzīvi un visu apkārt esošo. Saskaroties ar visaptverošo tumsu, mums atliek vien paļauties vienam uz otru un meklēt atbalstu līdzcilvēkos. Filmas pamatā ir zvani glābšanas dienestiem un rācijās dzirdamās sarunas.

07/12/2014