Arhīvs

EFA nominētās īsfilmas, 2. programma

Dienišķā maize
Rež. Idans Hubels, spēlfilma, 24’, 2014, Izraēla
Džonatans dievina šokolādi. Reiz viņš nočiepj no trauciņa pēdējo šokolādes gabaliņu. Kad pamāte viņu pieķer un brāļi novēršas, Džonatans nolemj aizbēgt no mājām.

Siena
Rež. Simons Sabo, spēlfilma, 11’, 2013, Ungārija
16 gadus vecais čigānu puisis Laci pārtiek no gadījuma darbiem. Kādu dienu viņam un dažiem citiem strādniekiem piedāvā pabeigt sienu, kas ieskauj vairākus daudzdzīvokļu namus. Laci palīdz strādniekiem pienest javu un celtniecības blokus. Un tieši viņam tiek uzticēts pabeigt darbu. Pirmo reizi ieraugot, kas atrodas aiz sienas, Laci piedzīvo negaidītu atklājumu.

2014. gada vasara
Rež. Vojcehs Sobčiks, animācijas filma, 12’, 2014, Polija
Pesimistisks cilvēces likteņa redzējums, stāsts par pasauli ļaunuma varā. Dažādās situācijās tiek atkārtoti rādīta viena un tā pati ainava. Sākotnēji redzama asiņaina cīņa ar zobeniem, cirvjiem un šķēpiem, to nomaina mēris un ugunsgrēki. Vēlāk caur spraugu kapsētas sienu tiek vērots, kā zemi posta karš, sacelšanās un bads.
Pēc brīža no asinīm samirkušās zemes ārā spraucas labības dīgsti un zāle. Daba atdzimst, viss plaukst un zeļ – ir vasara. Tomēr mūžīgā atkārtošanās iemieso sāpes un pesimismu. Pasaule, notverta ļaunuma burvju lokā, nespēj izlauzties brīvībā.

Vista
Rež. Una Gunjaka, spēlfilma, 15’, 2014, Vācija, Horvātija
Savā sešu gadu dzimšanas dienā Selma dāvanā saņem dzīvu vistu. Kad meitene saprot, ka tā tiks nokauta, lai pabarotu ģimeni, viņa nolemj putnu izglābt un palaist brīvībā, nenojaušot, kāda būs maksa par šo rīcību. Meklējot pazudušo vistu, Selmas mamma kļūst par snaipera mērķi. Sarajeva, 1993. gads.

Vaļu ieleja
Rež. Gudmundurs Arnards Gudmundsons, spēlfilma, 16’, 2013, Dānija, Islande
Divi brāļi kopā ar vecākiem dzīvo pie attāla Islandes fjorda. Abu starpā valda patiesa mīlestība. Jaunākais brālis, mazs zēns, ir aculiecinieks notikumam, kas apdraud vecākā brāļa dzīvību. Tas ir izšķirošs brīdis, kam var sekot vai nu traģēdija, vai arī labas pārmaiņas abu dzīvē.

07/12/2014