Arhīvs

EFA nominētās īsfilmas, 1. programma

Dinola
Rež. Mariama Hačvani, spēlfilma, 14’, 2013, Gruzija
Skarbajā Gruzijas kalnu novadā Svanetijā laime ir īsa – nomirst Dinas mīļotais vīrs. Tradīcija prasa, lai Dina pamet savu bērnu un apprecas ar pirmo vīrieti, kas viņu bildinās.

Pilsēta vārdā Panika. Ziemassvētku bluķis
Rež. Vensāns Patārs, Stefans Objē, animācijas filma, 26’, 2014, Beļģija, Francija
Tuvojas gada nogales svinības. Kā zināms, Ziemassvētku prieki nozīmē izrotātu eglīti, svētku vakariņas un dāvanas. Tās nepacietīgi gaida arī Indiānis un Kovbojs. Aizrāvušies ar gatavošanos svētkiem, viņi sakaujas un sabojā Ziemassvētku bluķi – saldo biskvīta ruleti –, ko Zirgs tik tikko beidzis gatavot. Zirgs ir aizvainots un paziņo, ka Ziemassvētku vecīša dāvanu nebūs. Vai Indiānim un Kovbojam izdosies atgūt Zirga un vecā bārdainā vīra labvēlību? Abiem priekšā ir ļoti garš Ziemassvētku vakars…

Pazudusī šalle
Rež. Ouens Dafijs, 6’, animācijas filma, 2013, Īrija
Amerikāņu aktieris Džordžs Takejs stāsta slaveno fabulu par gudro vāveri, kas devusies meklēt savu pazudušo šalli. Šajā ceļā viņa sastopas ar četrām lielākajām cilvēkam zināmajām bailēm – no nezināmā, no kļūdīšanās, bailēm tikt atraidītam un bailēm no nāves un iznīcības. Tās aug augumā un sniedzas pat līdz Visumam. Vāvere piedāvā saviem sarunu biedriem veidu, kā pārvarēt bailes, bet skatītājs tā arī neuzzina, vai padoms tiek likts lietā. Un katrs var iztēloties savu stāsta turpinājumu.

Kuģa vraks
Rež. Morgans Knibe, dokumentālā filma, 15’, 2014, Nīderlande
2013. gada 3. oktobrī netālu no Itālijai piederošās Lampedūzas salas nogrima kuģis ar 500 bēgļiem no Eritrejas. Noslīka vairāk nekā 360 cilvēku. Staigājot pa kuģu kapsētu, Ābrams, viens no toreiz izdzīvojušajiem, atceras murgainos notikumus. Tajā pat laikā ostā izceļas nekārtības, kara kuģī iekraujot simtiem zārku.

Man joprojām ir dzīve
Jans-Gerits Seilers , spēlfilma, 23’, 2013, Vācija
Marko un Liza ir iemīlējušies. Kopīgiem spēkiem abi internetā cīnās ar šausminošiem briesmoņiem. Taču Liza negrib satikt Marko ārpus virtuālās realitātes. Kādu dienu meitene nepieslēdzas spēlei un Marko dodas viņu meklēt. Viņš atklāj jaunu pasauli un piedzīvo īstas šausmas.

07/12/2014