Arhīvs

Brīvi plūstošs

(Free Range)
rež. Veiko Ounpū (Veiko Õunpuu), spēlfilma, 104’, 2013, Igaunija

Topošais rakstnieks Freds zaudē darbu avīzes redakcijā. Biroju pametot lielā steigā, viņš aizmirst tur savu pirmo romānu. Pārnākot mājās, Freds uzzina, ka draudzene Sjūzanna gaida bērnu. Atklāsme par pēkšņo atbildību un neatgriezeniskām pārmaiņām līdz šim bezrūpīgajā dzīvē ir smaga. Arī rakstnieka darbs šķiet līdzvērtīgs dvēseles pārdošanai. Izeju no bezcerības Freds meklē, kļūstot par autokrāvēja šoferi, tomēr katra vienmuļā darbā un sevis meklējumos pavadītā diena palielina viņa izmisumu un liek ilgoties pēc neatkarības.

Veiko Ounpū
Pirms filmu studijas Homeless Bob Production izveidošanas 2006. gadā, Veiko trīs reizes uzsācis un pārtraucis studijas universitātē, bijis gan paklāju pārdevējs un krāsotājs, gan pasaules apceļotājs. Viņa pirmā filma Rudens balle saņēma balvu Venēcijas kinofestivālā kā labākā programmas Horizonti filma. Savukārt Svētā Tonija kārdināšana tika nominēta Eiropas Kinoakadēmijas balvai par labāko filmas mākslinieka darbu.

Phaidon Publishing izdotajā grāmatā 10*10 in Film Ounpū ir minēts kā viens no 100 mūsdienu intriģējošākajiem filmu režisoriem.

Filmas seanss
Otrdien, 9. decembrī, plkst. 14.30
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē

Pēc seansa – tikšanās ar filmas veidotājiem

Ieeja bez maksas

Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā

01/12/2014