Arhīvs

BOBIJA DŽĪNA

BOBBI JENE (16+)
Rež. Elvīra Linda (Elvira Lind), Sonntag Pictures ApS, 94 min, 2017, ASV / Dānija / Zviedrija

Pēc desmit slavas gadiem kopā ar prestižo Izraēlas Batsheva Dance Company amerikāņu dejotāja Bobija Džīna Smita pieņem izšķirīgu lēmumu atgriezties ASV. Tomēr izraut sevi no dziļi personīgām attiecībām izrādās grūtāk, nekā viņa domājusi, jo jāpamet savs mentors, horeogrāfi un dzīves mīlestība, lai atgrieztos mājās, kur gaida nenoteikta nākotne. Bobija cīnās par radošu neatkarību sīvas konkurences pārņemtajā dejas pasaulē un veido pati savas dejas izrādes, kas pamatīgi pārbauda viņas izturību gan uz skatuves, gan personīgajā dzīvē.

Arī savā solo darbā Bobija Džīna Smita izmanto Gaga metodi – Batsheva Dance Company mākslinieciskā vadītāja Ohada Naharina izstrādāto kustības valodu. Kā stāsta pati Bobija, metode palīdz atslēgt prāta kontroli, sajust ķermeņa rezonansi, atrast baudu pūlēs un neņemt sevi pārāk nopietni.
Trīs viņas nesenākie darbi ir nemitīgā radīšanas procesā: “A Study on Effort”, kas vērojams arī filmā, “Harrowing” un “Arrowed”. Bobija plāno turpināt tos izpildīt visas dzīves garumā.

07/08/2017