Arhīvs

BALANSS UZ BRĪVĪBAS ROBEŽAS

ON THE EDGE OF FREEDOM
Rež. Jenss Lengerke, Anita Mathala Hoplenda (Jens Lengerke, Anita Mathal Hopland), Larm Film, 75 min, 2017, Dānija / Krievija / Ukraina

Pilsētizpēte jeb urban exploration un ar to saistītās dzīvībai bīstamās situācijas daudziem krievu un ukraiņu jauniešiem kļuvušas par iedvesmas avotu sevis meklējumos. Bez jebkādiem drošības stiprinājumiem galvu reibinošos augstumos viņi iekaro torņus, ceļamkrānus un tiltus vai pēta pilsētu pazemes tuneļus.
Stājoties pretī bailēm un padarot savu ikdienu aizraujošāku, filmas varoņi Andžela un Vlads iegūst sajūtu, ka paši kontrolē savu dzīvi. Viņi ceļo un iepazīst pasauli no jauna skatupunkta, tomēr konfliktu nomocītā postpadomju ēras realitāte nepazūd arī tad, ja atrodies 100m augstumā virs pilsētas.

Vairums urban exploration entuziastu pasaulē ir no Krievijas un Ukrainas, un internetu pārpludina viņu videosižeti ar elpu aizraujošiem skatiem. Vienā no populārākajiem urban exploration video Vitālijs Raskalovs un Vadims Makorovs uzkāpj 650m augstā tirdzniecības centra tornī Šanhajā. Šis video vietnē YouTube skatīts 63 miljonus reižu.

07/08/2017