Arhīvs

Baiļu robeža

Baiļu robeža, rež. Hercs Franks, Marija Kravčenko, 80′, Latvija/Krievija, 2014

Herca Franka pēdējās filmas pirmizrāde notika 2014. gada 2. decembrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla atklāšanas seansā.

“Baiļu robeža” ir režisora Herca Franka pēdējā filma – režisors aizgāja mūžībā 2013. gada 3. martā, filmu pabeidza līdzrežisore Marija Kravčenko. Filmas centrā ir attiecības starp vīrieti, kurš divdesmit sešu gadu vecumā nogalina Izraēlas premjerministru, tiek notiesāts uz mūžu un kļūst par valsts nīstāko ieslodzīto, un sievieti – emigranti no Krievijas, četru bērnu māti, kura šķiras no sava vīra, lai apprecētu slepkavu un dzemdētu viņam dēlu. Daudzu gadu garumā filmas autori mēģina izprast šo sarežģīto stāstu – filmas darbība norisinās Izraēlā no 1995. gada līdz mūsdienām, un šajā laikā mūsu acu priekšā risinās noslēpumaina dzīves drāma, kurā vienlīdz spēcīgi mijiedarbojas nāve, naids un mīlestība.

Filma “Baiļu robeža” saņēmusi divas nozīmīgas kinobalvas Krievijā – nacionālo prēmiju Lauru zars / Лавровая ветвь kā labākā filma dokumentālo un televīzijas filmu kategorijā un balvu Baltais zilonis / Белый слон, ko piešķir Kinematogrāfistu savienības Kinokritiķu un kinozinātnieku ģilde. 2015. gada martā “Baiļu robeža” bija viens no trim darbiem, kas nominēti Krievijas Nacionālās Kinoakadēmijas balvai Nīke kategorijā “Labākā dokumentālā filma”.

Filmu pasaulē izplata britu distributors “Journeyman Pictures“.

Producents
Ego Media
Baznīcas iela 8-20, Rīga LV 1010, Latvija
Tel: 6729 1720
guntis@egomedia.lv
www.egomedia.lv

Sadarbībā ar
Vertov Studio (Krievija)

Scenārija autori Hercs Franks, Marija Kravčenko
Operatori Hercs Franks, Marija Kravčenko, Sergejs Cirkins, Izraels Frīdmans, Aleksandrs Gorevs
Komponists Kārlis Auzāns
Skaņu režisors Anrijs Krenbergs
Montāžas režisore Marija Kravčenko
Producents Guntis Trekteris

Finansiāli atbalsta
Nacionālais Kino centrs
Valsts Kultūrkapitāla Fonds
MEDIA

10/10/2014