Arhīvs

Zviedrijas filmu dienas kinoteātrī “K. Suns”

Turpinot “Kino galerijas” 25 gadu jubilejas svinības un kvalitatīva kino izrādīšanu, kinoteātris “K. Suns” aicina uz jauniem skandināvu kino svētkiem 2., 3. un 4. decembrī, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību piedāvājot zviedru filmu dienas. Ieeja bez maksas, iepriekš piesakoties platformā “bezrindas.lv”.

Filmas tiks demonstrētas zviedru valodā, ar angļu subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās. Iepriekšēja pieteikšanās – ŠEIT.

Sestdien, 2. decembrī pulksten 16:00 sociāla attiecību drāma Underdog / Svenskjävel par jaunas zviedru meitenes Dino centieniem meklēt laimi Norvēģijā. Paradoksāli, ka tradicionāli norvēģi bijuši zviedru nabadzīgākie un neattīstītākie kaimiņi, taču nu jau labu laiku bezdarba un vājāku nākotnes perspektīvu nomocītie zviedru jaunieši dodas darba meklējumos uz kaimiņzemi, kur tos nebūt negaida ar atplestām rokām. Tā arī jaunā meitene Dino, bēgot no Zviedrijā pieaugošā bezdarba, dodas uz Oslo jaunas un labākas dzīves meklējumos Norvēģijā. Taču, līdzīgi vairumam citu zviedru imigrantu, viņa nonāk dzīves pabērna situācijā un ir spiesta iztikt no mazas algas, neregulāra darba un raibas nakstdzīves. Pieņemot saimniecības vadītājas vietu kādā augstākās vidusšķiras norvēģu namā, viņa sastopas ar realitāti, kas ļoti maz atgādina viņai pierasto. Turklāt dažu vasaras nedēļu laikā ģimenes tēvs Stefens un viņa pusaudze meita Īda kļūst par konkurentiem iepriekš neiedomājamā jomā (turīgā norvēģu mājastēva lomā Henriks Rafaelsens, kuru redzējām nesen demonstrētajā norvēģu filmā Aklums).

Jaunais un daudzsološais režisors Ronijs Sandāls (Ronnie Sandahl), kurš ir arī rakstnieks, žurnālists un scenāriju autors (gan šai filmai, gan drīz uz ekrāniem iznākošajam grāvējam Borgs pret Makenroju), meistarīgi šķetina savas zviedru padotās un augstākās vidusšķiras norvēģu ģimenes attiecības.

UNDERDOG / Svenskjävel, 2014, 1 h 37’
Režisors: Ronnie Sandhall
Lomās: Bianca Kronlöf, Henrik Rafaelsen, Mona Kristiansen

 

Svētdien, 3. decembrī pulksten 18:00 būs iespēja noskatīties lieliskās Ingmara Bergmana aktrises un godalgotās režisores Pernilas Augustes (Pernilla August) kaislīgi ugunīgo mīlas stāstu Nopietnā spēle / Den allvarsamma leken, kas tapis pēc lasītāju iemīļotā zviedru literatūras klasiķa Jalmāra Sēderberga (Hjalmar Söderberg) 1912. gada romāna. Žurnālistu Arvidu Šērnblūmu un mākslinieka meitu Lidiju Stilli vieno sapnis par lielu, tīru, nepiesātināmu mīlestību. Tomēr sapņa piepildīšana prasa daudz lielākus upurus nekā abi jelkad spējuši iedomāties.

Galvenajā vīriešu lomā – uzlecošā zvaigzne Sverīrs Gudnadsons (Sverrir Gudnadson), kuru drīz vien redzēsim uz lielajiem ekrāniem iznākošajā filmā Borgs pret Makenroju. Filma par izvēlēm, par kurām izšķiramies, un to sekām, kas ietekmē visu turpmāko dzīvi.

NOPIETNĀ SPĒLE / Den allvarsamma leken, 2016, 1 h 55’
Režisors: Pernilla August
Lomās: Michael Nyqvist, Sverrir Gudnason, Karin Franz Körlof

 

Pirmdien, 4. decembrī pulksten 18:30 skatāma komēdija Brīnišķīgie ziemassvētki / En underbar jäv la jul – aktrises un scenārija autores Helēnas Bergstrēmas režijā (Helena Bergströmlai atceramies lielisko Eņģeļu māju!) un ar lielisko komiķi Robertu Gustafsonu (Robert Gustafsson – Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu) galvenajā lomā. Brīnišķīgie ziemassvētki apspēlē modernas alternatīvās zviedru ģimenes modeli, kas nebūt nav pa prātam visiem tās locekļiem. Jauns geju pāris Simons un Oskars ielūdz ciemos savas mazliet homofobiskās ģimenes, lai pirmo reizi kopā nosvinētu Ziemassvētkus un paziņotu visiem kādu svarīgu jaunumu. Attiecības tomēr risinās, un jautrā mudžekļa nobeigums tiek nosvinēts itin laimīgi; rezultāts ir sirsnīga komēdija par modernu alternatīvo zviedru ģimeni un tās locekļu cīņu par “lietu pareizo kārtību”.

BRĪNIŠĶĪGIE ZIEMASSVĒTKI / En underbar jävla jul, 2015, 1 h 48’
Režisors: Helena Bergström
Lomās: Robert Gustafsson, Maria Lundqvist, Anastasios Soulis

30.11.2017.

30/11/2017