Arhīvs

Žurnāls „Kino Raksti” maijā

Iznācis žurnāla „Kino Raksti” jaunākais – maija / jūnija numurs, kurš svin 40 gadu jubileju revolūcijai kino pasaulē – 1968. gada maija notikumiem Parīzes Sinematēkā, Kannu festivālā un citur, par to stāsta Mārtiņa Slišāna raksts.Numura recenziju bloks veltīts divām latviešu filmām – Jāņa Norda debijai Amatieris un nacionālajam grāvējam Rīgas sargi; šo filmu speciāli Kino Rakstiem analizējuši kinoprofesionāļi no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Krievijas un ASV.
 
Numura intervijas ieskandina šoruden gaidāmo kinoforumu Arsenāls – rubrikā Eiropas intervija Gints Grūbe sarunājas ar kinorežisoru Gaju Medinu, bet Latvijas intervijā Kristīne Matīsa aicinājusi uz sarunu Elvitu Ruku, kura nupat ieņēmusi Augusta Sukuta vietu.
 
Rubrikā Kolēģi žurnāls viesojas filmu studijā Animācijas Brigāde; Ieva Pitruka atklāj, kā no patiesiem atgadījumiem un raksturiem dzimusi Josa Stellinga jaunākā filma Duška, žurnāls stāsta par maija festivāliem 2Annas un Skaņu mežs, iepazīstina ar Rainera Vernera Fasbindera lielfilmu Berlīne, Aleksandra laukums, ko Muzeju naktī demonstrē Gētes institūts, un ar astoņdesmitajos gados dzimušo varoni, vārdā Indiana Džonss, kurš no 22. maija atgriežas kinoteātrī Coca Cola Plaza, bet Albuma lappusēs – Askolda Saulīša jaunā filma Parāds Afganistānai.
 
Kino Raksti turpina arī citas regulārās rubrikas – pasaules jubilārs šoreiz ir aktieris Džeimss Stjuarts, rubrikā Latvijas jubileja žurnāls pēta, ko desmit gadu laikā filmu nozarei devis Valsts Kultūrkapitāla fonds. Kino Raksti apsveic arī citus Latvijas un pasaules jubilārus, noslēgumā, kā parasti, piedāvājot pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas un mazliet arī pasaules kino.
 
Žurnāls Kino Raksti nopērkams Jāņa Rozes un Valtera un Rapas grāmatnīcās, interneta veikalā www.kukii.lv, kinoteātrī K.Suns, galerijā Istaba; to var arī abonēt Abonēšanas centrā Diena. Žurnāla izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
 
Lai laba lasīšana!

Žurnāla galvenā redaktore
Kristīne Matīsa
mob. 26129954,
redakcija@kinoraksti.lv,
kristine.matisa@nfc.gov.lv

15/05/2008