Arhīvs

Zināmi Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma dalībnieki

Noslēgusies Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma (BSF) projektu izvērtēšana. Šogad dalībai Rīgā notiekošajā starptautiskajā dokumentālo filmu projektu tirgū atlasīti 24 projekti no 13 valstīm.

Lai no 3. līdz 7. septembrim kļūtu par foruma dalībniekiem, Rīgā ieradīsies dokumentālo filmu veidotāji no Baltijas valstīm, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Gruzijas, Krievijas, Lielbritānijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas. Ar BSF palīdzību TV pārstāvji un filmu izplatītāji varēs iepazīties ar ne vien izcelsmes ziņā dažādiem, bet arī tematiski daudzveidīgiem projektiem. Šogad forumā piedalīsies gan projekti par sociāli aktuālu tematiku (globālā imigrācija, Krievijas un Čečenijas konflikts, vides aizsardzība, Krievijas maigā vara Baltijā), gan vēsturiskiem notikumiem (SS sardzes dzīvesstāsts), gan mākslai un kultūrai veltītiem darbiem (Čaikovskis, dejas mūzika) u.c.

Foruma ietvaros notiks apmācību kursi un projektu tirgus atlasīto projektu pārstāvjiem, kā arī teorētiski kursi un starptautisku dokumentālo filmu skate ikvienam interesentam.
 
Laikā no 3. līdz 5. septembrim notiks sagatavošanās kursi, kuru laikā režisori un producenti analizēs savus projektus starptautiskas pasniedzēju komandas virsvadībā. Šogad foruma pasniedzēji ir: Mikaels Opstrups (Mikael Opstrup, European Documentary Network apmācību projektu vadītājs, Dānija), Tue Stīns Millers (Tue Steen Müller, dokumentālo filmu konsultants, Dānija), Emma Deivī (Emma Davie, filmu režisore, Edinburgas universitātes pasniedzēja, Skotija), Hanka Kastelicova (Hanka Kastelicová, HBO Europe, Ungārija), Ivana Pauerova Miloševičova (Ivana Pauerová Miloševičová, Čehijas TV Filmu centra pārstāve, Čehija, Tjerī Detaijs (Thierry Detaille, Ventes-CBAWIP-Sales/Visible Film, Beļģija).
Topošo filmu vizuālos pieteikumus foruma laikā dalībniekiem uzlabot palīdzēs Zviedrijā dzīvojošais filmu montāžas režisors Fils Jandalijs (Phil Jandaly)

5. septembrī kinoteātrī K.Suns notiks seminārs par filmu izplatīšanu un popularizēšanu interneta vidē, kas būs pieejams ikvienam interesentam. Semināra vieslektori – Matiass Nočis (Mathias Noschis, Alphapanda, Šveice) un Domeniks La Porta (Domenico La Porta, KWEB, Cineuropa, Beļģija)
 
6. un 7. septembrī ar projektiem tiks iepazīstināti to potenciālie pircēji un sadarbības partneri – filmu izplatītāji un TV pārstāvji. Patlaban savu dalību forumā jau apstiprinājuši pārstāvji no DR International Sales, First Hand Films, HRT, MDR, SVT, Taskovski Films, TVP, YLE, u.c. organizācijām
 
BSF organizē Nacionālais Kino centrs ciešā sadarbībā ar European Documentary Network. Pasākumu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrijaun Radošā Eiropa Media programma.
 
Sīkāka informācija par foruma dalībniekiem:
http://www.mediadesklatvia.eu/baltic-sea-docs-2014/selected-projects-2014/

14/07/2014