Arhīvs

Zināma Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma programma

No 3. līdz 7. septembrim jau 18. reizi notiks Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (BSD). Tas ir ikgadējs starptautisks pasākums dokumentālo filmu profesionāļiem un filmu skatītājiem. Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar starptautisko organizāciju European Documentary Network.

 Foruma ietvaros Nacionālais Kino centrs ikvienam interesentam piedāvā filmu programmu KLUSUMA SPĒKS. Tajā šogad iekļautas deviņas starptautisku atzinību guvušas filmas, kas tapušas dažādās pasaules malās – Dānijā, Indijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Vācijā u.c.


Skatītāji varēs iepazīties ar šarmanto Frīdu – vienīgo grupas Beatles sekretāri, sekot neticamam stāstam par dvīņu māsiņām, kas nodotas adopcijai divos kontinentos. Vērojot notikumus Ēģiptē, būs iespējams aizdomāties par sabiedrības spēju un vēlmi mainīties, bet ilūzijas par to, ka varam abstrahēties no kaimiņos notiekošā, sagraus filma par radioaktīvu upi Urālos. Kamēr divas amerikāņu vecmāmiņas mēģinās sekot ekonomiskajai izaugsmei pasaulē, kāda ģimene Indijas tuksnesī iegūs baltāko sāli uz mūsu planētas.
 
Filmu programmu atklās filma Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK, kas, mēģinot labot netaisnības Bulgārijas kino vēsturē, izraisījusi plašas diskusijas par autortiesību jautājumiem un cenzūras klātesamību arī mūsdienu sabiedrībā.
Gan ar šīs, gan divu citu filmu režisoriem skatītājiem Rīgā būs iespējams tikties klātienē, diskusijas būs vērojamas arī interneta tiešraidē.

Rīgā filmu programma tiks demonstrēta kinoteātrī K.Suns un jau trešo reizi tā būs pieejama arī skatītājiem Latvijas reģionos – Jēkabpilī, Rēzeknē un Valmierā.

Dokumentālo filmu veidotāji foruma laikā piedalās gan apmācību kursos starptautisku pasniedzēju vadībā, gan projektu tirgū, iepazīstinot ar savām topošajām filmām TV pārstāvjus un filmu izplatītājus. Šogad Rīgā ieradīsies dokumentālo filmu veidotāji no Baltijas valstīm, Beļģijas, Francijas, Gruzijas, Vācijas, Dānijas, kā arī citām valstīm. Filmu pircējiem no Skandināvijas un Eiropas valstīm foruma laikā būs iespējams iepazīties ar 24 projektiem.
Dalība forumā profesionāļiem palīdz piesaistīt finansējumu filmu tapšanai, kā arī nodrošina veiksmīgu filmu turpmāko ceļu pie skatītājiem dažādās Eiropas valstīs.
 
BSD finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija un Radošā Eiropa Media programma.


30/07/2014