Arhīvs

Ziemeļblāzmā izrādīs animācijas filmas un filmu programmu par Rīgu

Ceturtdien, 28. augustā, plkst. 20.30 Kultūras pils Ziemeļblāzma zālē Nacionālais kino centrs rīko Rīgas kino seansu, kurā tiks demonstrētas projekta radošajās darbnīcās veidotās bērnu un jauniešu animācijas īsfilmas, kā arī īpaša filmu programma, ko tematiski vieno stāsts par dzīvi Rīgas mikrorajonos. Filmu seanss notiek pasākuma Vasaras āra muzikālā kafejnīca Mazā Parīze ietvaros, ieeja ir bez maksas.

Bērnu un jauniešu animācijas īsfilmas tapušas Multeņkulteņu animācijas darbnīcā Rīgas domes Labklājības departamenta Dienas centrā Vecmīlgrāvis, piecu dienu laikā bērni un jaunieši vecumā no 9 līdz 14 gadiem veidoja animācijas filmas stop motion animācijas tehnikā. Darbnīcas dalībnieki paši izgudroja scenārijus, zīmēja kadru plānus, no aplikācijām radīja filmu tēlus, filmēja, ierakstīja skaņu. Radošo darbnīcu vadīja animatori Kristīna Ratniece un Ivars Šmits. Programmā 3 animācijas filmas par Vecmīgrāvja apkaimi.

Latvijas kino klasikas sadaļā tiks demosntrētas filmas Vēstule no tēva mājām (1972, LTV radošā apvienība Telefilma-Rīga, krāsaina, 30’), režisors Ansis Bērziņš, scenārija autors un operators Rodrigo Rikards, spēles īsfilma Mols (2009, Latvijas Kultūras akadēmija, krāsaina, 16’40’’), režisori un scenārija autori – Renārs Vimba un Inga Tropa un animācijas filma Villa Antropoff (2012, Lunohod / Joonisfilm, 13’), režisori un scenārija autori – Vladimirs Ļeščovs un Kaspars Jancis.

Rīgas kino ir Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmas projekts, kas radošās filmu un animācijas darbnīcās saved kopā kino profesionāļus un skolu jauniešus, lai kopīgi stāstītu stāstus par Rīgu. Projektu īsteno Nacionālais kino centrs.

Vēstule no tēva mājām
Režisors Ansis Bērziņš, scenārija autors un operators Rodrigo Rikards, komponists Pauls Dambis. Abi filmas autori ir dzimuši un auguši Vecmīlgrāvī, šobrīd Latvijas kino pasaulē labi pazīstami – Ansis Bērziņš (1940) visvairāk kā animācijas studijas Dauka filmu producents un režisors, Rodrigo Rikards (1941-2014) kā apmēram 100 dokumentālo filmu režisors un operators.
Trīsdesmit gadu vecumā viņi abi nolēma paskatīties uz savas bērnības zemi caur kameras aci, un šī ir viena no pirmajām Latvijas dokumentālajām filmām, kas veltīta kādai Rīgas priekšpilsētai, nevis centram.

Mols
Režisori un scenārija autori – Renārs Vimba un Inga Tropa, operators, montāžas režisors un producents – Renārs Vimba, mākslinieks – Kaspars Kauliņš, komponists – Jēkabs Nīmanis. Lomās Jete Loona Kīvere, Zane Aļļēna, Artis Drozdovs, Kārlis Freimanis.
Mazā Mika caurām dienām dzīvojas pa molu, sapņodama par modeles karjeru. Kādu dienu te parādās Vika – mazās meitenes dievināta modele no populāra TV šova. Filmai ir tikai viena uzņemšanas vieta – Mangaļsalas mols.

Villa Antropoff
Režisori un scenārija autori – Vladimirs Ļeščovs un Kaspars Jancis, mākslinieks – Vladimirs Ļeščovs.
Šim vīram nav nekā, ko zaudēt – tikai viņa sapnis. Lai šo sapni piepildītu, vīrs dodas bīstamā ceļojumā, kas sākas un beidzas jūras malā – varbūt tepat Daugavgrīvā, Mangaļsalā vai Vecāķos.
Vladimirs Ļeščovs ir viens no pasaulē atzītākajiem un titulētākajiem Latvijas animācijas režisoriem, viņa filmas bijušas iekļautas visu būtiskāko animācijas filmu festivālu konkursa skatēs. Villa Antropoff ir Ļeščova pirmais kopdarbs ar igauņu kolēģi Kasparu Janci.

27/08/2014