Arhīvs

www.bestbaltic.lv – Latvijas filmas internetā

Pašlaik iespējams iegādāties 36 filmas – animācijas filmas bērniem un pieaugušajiem, spēlfilmas, dokumentālās filmas un operas iestudējuma ierakstus, kā arī multimediālos DVD.

Līdz šim Latvijas filmu DVD ar SIA Kinoklubszīmolu BestBaltic bija atrodami īpašos stendos mākslas un mūzikas salonos Rīgā, Cēsīs, Liepājā un Latviešu centrā Berlīnē. Ja kādu filmu nav izdevies noskatīties kinoteātrī un atrast veikalā, tagad to visu var labot, uzklikšķinot www.bestbaltic.lv, kur vienkopus pieejamas lielākā daļa no pēdējā laikā DVD formātā izdotajām Latvijas filmām. 

Projekta autori piedāvā ikvienam interesentam iespēju papildināt savu DVD bibliotēku gan ar latviešu kino leģendām – J.Podnieka Vai viegli būt jaunam un Rolanda Kalniņa aizliegtās filmas, gan ar pēdējo gadu laikā tapušām filmām – Vogelfrei, Trejādas saules, Mazie laupītāji u.c. Ziemassvētku dāvanu grozu lieliski papildinās krāšņā Putnu opera bērniem vai asprātīgā animācijas filma visai ģimenei Randiņš Belevilā.
Kā jau vēsta nosaukums, www.bestbaltic.lv piedāvā ne vien Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā ražotās filmas. Patlaban iespējams iepazīties ar dažām no tām, piemēram, savulaik Latvijas nacionālo balvu Lielais Kristaps par labāko režiju saņēmušā igauņu režisora Pētera Simma jaunāko filmu Georgs, kurā viens no aktieriem ir arī Renārs Kaupers. No Lietuvas filmām minama Algimantas Puipas skandalozā filma Grēka apvārdošana, kas seansā Kristapa kaimiņi bija skatāma Nacionālajā filmu festivālā Latvijā.
FILMAS
Projektu atbalsta Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.