Arhīvs

Vitālijs Manskis uzaicināts kļūt par ASV Kinoakadēmijas biedru

ASV Kinoakadēmija paziņojusi par jaunu biedru uzņemšanu, uzaicinot pievienoties organizācijai 819 kino industrijas profesionāļus, kuri izcēlušies ar ieguldījumu kinofilmu veidošanā. Viņu vidū ir arī Latvijā dzīvojošais un strādājošais dokumentālo filmu režisors Vitālijs Manskis.

 

Vēstulē, kas tika nosūtīta jaunajiem biedriem, Akadēmijas prezidents Deivids Rubins raksta: “Akadēmija ar prieku sveic savā vidū ievērojamus kinomākslas un zinātnes darbiniekus. Mēs vienmēr tiecamies uzaicināt cilvēkus ar neparastu talantu, kas atspoguļo mūsu pasaules kino kopienas bagātīgo daudzveidību.”

Amerikas Kino mākslas un zinātnes akadēmija / Academy of Motion Picture Arts and Sciences ir globāla organizācija, kurā darbojas vairāk nekā 9000 biedru – talantīgi un spilgti kino nozares pārstāvji.

Vitālijs Manskis ir vairāk nekā 30 dokumentālo filmu režisors, viņa filmas ir apbalvotas vairāk nekā 100 starptautiskos festivālos, bet ASV Kinoakadēmijas jauno biedru sarakstā uzsvērtas divas no jaunākajām – Putina liecinieki (2018) un Saules staros (2015), kuru veidošanā piedalījušies Latvijas kinoprofesionāļi un ieguldīts arī Latvijas finansiālais atbalsts. Vitālijs Manskis, kurš kopš 2015. gada dzīvo Latvijā, ir arī prezidents Starptautiskā  dokumentālo filmu festivālam Artdocfest / Rīga, kurš jau šāgada novembra beigās norisināsies Rīgā.

Saite uz  ASV Kino un mākslas zinātņu akadēmijas paziņojumu – ŠEIT.

Saite uz režisora Vitālija Manska mājaslapu – ŠEIT.

 

1.07.2020.

 

03/07/2020