Arhīvs

Virtuālās realitātes īsfilma par grupu “Pērkons”

Galerijā „Noass” (uz AB dambja) 1. septembrī plkst. 19:00 notiks radošo mediju aģentūrā “Fallon” (ASV, Mineapole) tapušās 3D īsfilmas „Pērkons Rockumentary VR” starptautiskā pirmizrāde. Filma, kas tapusi virtuālās realitātes (VR) formātā, stāsta par leģendāro Latvijas mūzikas grupu „Pērkons” un tās lomu PSRS sabrukumā. Šajā vakarā tiks demonstrēta arī režisora Jura Podnieka leģendārā dokumentālā filma „Vai viegli būt jaunam?” (1986).

 

„Spēks, ar kuru pagrīdes pašorganizēšanās uzrunā varu caur mākslu un mūziku, šodien rezonē tikpat stipri kā pirms 30 gadiem,” uzskata Korijs Makleods, filmas Pērkons Rockumentary VR radošais direktors un Fallon Minneapolis radošais tehnologs. „Tāpēc mēs nolēmām pirmoreiz uzvest šo vēsturisko stāstu uz globālās skatuves, starp pasaules radošākajiem un inovatīvākajiem cilvēkiem. Gan man pašam, gan visiem aģentūrā Fallon ir bijis liels gods veidot šo projektu. Un, tā kā Pērkona stāsts ir cieši savijies ar Latvijas Atmodas stāstu, rādīt šo filmu Latvijā ir kulminācija mūsu darbam!” uzsver Korijs Makleods, atklājot, ka pirmoreiz ar grupas Pērkons daiļradi viņš saskāries apmēram pirms trīsdesmit gadiem, kad viņa rokās nonāca Hamburgā izdotā grupas plate Vēl ir laiks: Latvijas roks.

Filmas treileris – ŠEIT.

„80. gadu beigās Latvijā pieauga neatkarības alkas un pārvērtās revolūcijā – Tautas atmodā. 1991. gadā Maskava protestētāju apspiešanai iesūtīja kaujiniekus. Bailēs no plašākas karadarbības tauta stājās cilvēku mūrī ap trauslākajiem mērķiem, tā uzsākot par „barikādēm” dēvēto pretimstāvēšanu. Tolaik Pērkons pieskandināja barikādes dienu un nakti, tā stiprinot savu brāļu un māsu garu. Pēc trīspadsmit dienām un trīspadsmit nāvēm Maskava atkāpās. Tālākais ir ierakstīts starptautiskajā mūzikas vēsturē. Mihails Gorbačovs ir teicis, ka Padomju savienības brukšana sākās Baltijas valstīs, un Pērkona loma šajā procesā ir būtiska un nepārvērtējama,” uzsver filmas veidotāji. “Gan filmas un grupas Pērkons mūzikā, gan arī pašā HTC Vive VR īpaši pielāgotajā pieredzē skaidri jaušams radošums – spēks, kurš bieži kalpojis kā nozīmīgu un pastāvīgu pārmaiņu nesējs. Videostāstu Pērkons Rockumentary VR piestrāvo pirmsinterneta viralitāte, pagrīdes ziņapmaiņa un salasītu radiodetaļu veidojumi, kurus nu iedzīvina ieskaujoša virtuāla pieredze, kas piedzīvo savu pirmizrādi šogad – vienlaikus ar Latvijas Republikas simtgadi”.

Filmas pirmā publiskā izrādīšana norisinājās maijā Francijā notikušajā VivaTech konferencē Parīzē, izsaucot lielu skatītāju interesi un pozitīvas emocijas (sižets par to – ŠEIT).

Grupas Pērkons solists Raimonds Bartaševičs stāsta iespaidus: „Pērkons. Rockumentary VR ir dokumentālā filma ar sižetu – stāsts no amerikāņu skatpunkta par Dziesmoto revolūciju un cīņu pret okupāciju. Kinodarbā iekļauti gan kadri no Jura Podnieka slavenās dokumentālās filmas „Vai viegli būt jaunam?”, no Pērkona slavenā koncerta Ogrē,  gan  dokumentāli kadri no 80. un 90. gadiem, ir precīzi parādīta situācija, kāda tolaik bija šeit, Latvijā. Vismaz man bija tāda sajūta, it kā būtu pabijis ļoti reālā sapnī vai redzējis to visu ar savu trešo aci”. (Raimonda Bartaševiča stāsts – ŠEIT.)

Vislabākie iespaidi un prieks par filmu ir arī pārējiem grupas Pērkons dalībniekiem – video ŠEIT.

Filmu bija iespējams izveidot un izrādīt, pateicoties Amerikas latviešu apvienības Kultūras fonda palīdzībai un atbalstam no Jura Podnieka studijas, ASV vēstniecības / US Embassy Riga un Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva. Filmas pirmizrāde Latvijā notiek, pateicoties Fallon Minneapolis, aģentūrai Marcel, Publicis Latvia un vairākām Latvijas kultūrorganizācijām. Vairāk informācijas: +371 29131458.

Uzzināt vēl par filmu un noskatīties tās treileri var arī šeit: www.fallon.com/perkons.

Biļetes uz filmas Pērkons. Rockumentary VR pirmizrādi var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv

 

15.08.2018.

15/08/2018