Arhīvs

Viļņas festivālā – filmas un projekti no Latvijas

12. aprīlī sākas Viļņas starptautiskā kino festivāla “Kino Pavasaris” industrijas pasākumu sadaļa “Meeting Point Vilnius” (12.-14. aprīlis). Ceturtdien “Coming Soon” sesijā tiks prezentēti 24 filmu projekti no 6 valstīm, Latviju tajā pārstāvēs sešas filmas, vēl divas iekļautas festivāla oficiālajā skatē “Baltijas skatiens”.

Gladiators

Trīs no Latvijas filmām, kas piedalās Coming Soon sesijā, ir kopražojumi – VFS Films topošā kopražojuma filma Gladiatori. Cita pasaule (rež. Arūnas Matelis), studijā Mistrus Media tapusī Lietuvas un Igaunijas līdzproducētā Ģenerālplāns (rež. Juris Pakalniņš) un Latvijas-Lietuvas kopražojuma filma Pelnu sanatorija (rež. Dāvis Sīmanis). Prezentēta tiks arī Staņislava Tokalova topošā filma Tas, ko viņi neredz, Vitālija Manska filma Radinieki. Ukrainas krīze, mana ģimene un es un Ivara Tontegodes filma par Knutu Skujenieku Knutifikācija.

Meeting Point Vilnius notiek jau 7. reizi, un tā ir iespēja Baltijas kino profesionāļiem sastapties, apmainīties ar idejām, kā arī prezentēt tās iespējamiem ārvalstu sadarbības partneriem.

Starptautiskā kino festivāla Kino Pavasaris oficiālajā skatē Baltijas skatiens tiks demonstrētas divas jau vairākos festivālos atzinīgi novērtētas filmas no Latvijas – Ausma (rež. Laila Pakalniņa) un Saules staros (rež. Vitālijs Manskis).

Vairāk informācijas:
Agnese Zapāne,
NKC speciāliste Latvijas filmu popularizēšanā ārvalstīs
26549754, agnese.zapane@nkc.gov.lv

12.04.2016.

 

12/04/2016