Arhīvs

“VFS Films” godalgotās filmas skatāmas kinoteātros un TV

Nacionālās Kino balvas “Lielais Kristaps” noslēguma ceremonijā studija “VFS Films” saņēmusi kopumā 7 balvas par filmām “Atbrīvošanas diena”, “Pasaka par tukšo telpu” un “Lidija”. Šis ir lielākais Nacionālo kino balvu skaits, kas šogad piešķirts vienas filmu studijas producētiem darbiem.

 

Uģa Oltes un Mortena Travika dokumentālā filma Atbrīvošanas diena – paradoksālais stāsts par slovēņu rokgrupas Laibach koncertu Ziemeļkorejā – tika pie četriem Lielajiem Kristapiem:
Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma,
Labākais dokumentālās filmas operators – Valdis Celmiņš,
Labākais skaņu režisors – Ernests Ansons un Artis Dukaļskis,
Labākais montāžas režisors – Gatis Belogrudovs un Uģis Olte.

Kristas Burānes dokumentālā filma Pasaka par tukšo telpu, kura stāsta par izcilo scenogrāfu un pedagogu Andri Freibergu, saņēma divus “Lielos Kristapus”:
Labākais dokumentālās filmas režisors – Krista Burāne,
Labākais animācijas mākslinieks – Toms Burāns.

Andreja Verhoustinska dokumentālā filma Lidija – vienā kadrā uzfilmēts vēstījums par pazīstamās disidentes Lidijas Lasmanes-Doroņinas sarežģīto likteni – tika apbalvota kā Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma.

Dokumentālo filmu Atbrīvošanas diena, kas izraisījusi lielu rezonansi sabiedrībā, pēc 14. novembra televīzijas pirmizrādes LTV1 tās kino versijā (98 minūšu garumā) vēl nedēļu iespējams noskatīties lsm.lv interneta platformā.
Atgādinām, ka filmas galvenie varoņi – slovēņu grupa Laibach – jau rīt, 16. novembrī plkst. 20.00 uzstāsies koncertzālē Palladium ar programmu Also Sprach Zarathustra.

Filmas Pasaka par tukšo telpu tuvākie seansi ir
ceturtdien, 16. novembrī plkst. 17.00 kinoteātrī Kino Cēsis
sestdien, 18. novembrī, plkst. 13.30 kinoteātrī Splendid Palace
svētdien, 19. novembrī plkst. 15.30 kinoteātrī K.Suns
otrdien, 21. novembrī plkst. 14.00 kinoteātrī Splendid Palace

Kontaktinformācija:
Uldis Cekulis
uldis@vfs.lv
mob: 29298077

15.11.2017.

15/11/2017