Arhīvs

“Veterinārārsts” Kannās

Režisores Signes Baumanes animācijas īsfilma Veterinārārsts piedalās Kannu filmu festivāla ietvaros rīkotajā Short Film Corner (Kannu Īsfilmu stūris). Filmu skatē uz 40 ekrāniem būs skatāmas vairāk kā 1780 īsfilmas no 80 valstīm, tajā skaitā arī Filmu studijā RIJA veidotais Veterinārārsts.Short Film Corner sadaļa Kannās kļūst arvien apmeklētāka, tajā satiekas režisori, producenti, filmu veidotāji un izplatītāji no visas pasaules. Tur tiek atklāti jaunie talanti, draudzīgā gaisotnē ievadītas sarunas par starptautisku sadarbību, tiek izvēlētas filmas citiem pasaules festivāliem, pirktas tiesības filmu raidīšanai televīzijā. Katru dienu notiek filmu skates un konferences, veltītas īsfilmu attīstībai un izplatīšanai pasaules tirgū.
Signes Baumanes sirsnīgā animācijas filma ir stāsts par veterinārārstu, kurš regulāri dodas mājas izsaukumos ārstēt saslimušos dzīvniekus. Lielāko daļu šo dzīvnieku viņam izdodas glābt, bet reiz viņš ierodas par vēlu un viens dzīvnieks iet bojā. Tas salauž veterinārārsta sirdi. Vienu nakti dzīvnieki, kurus viņš ārstējis, ierodas pie viņa sapnī. Veterinārārsts saņem mīlestību un piedošanu. Kad viņš pamostas, viņa sirds ir izdziedēta.
Pēc Kannām Veterinārārsts turpinās savu pasaules ceļojumu un dosies uz Austrāliju priecēt Melburnas animācijas filmu festivāla apmeklētājus.

Līna Bērziņa
Filmu studija RIJA
67362656

15/05/2008