Arhīvs

„Versija Vera” iekļauta Monreālas dokumentālo filmu festivāla „Art Fifa” konkursa programmā

Art Fifa  ir lielākais un prestižākais filmu festivāls, kas desmit dienu programmā piedāvā pasaulē jaunākos, spilgtākos dokumentālā kino darbus par mākslu un māksliniekiem.

Dokumentālā filma Versija Vera, kas  iekļauta festivāla jubilejas konkursa programmā, veltīta rīdziniecei, tēlniecei Verai Muhinai, kuru filmas epizodēs atveido māksliniece Kristiana Dimitere. Spilgtā, izteikti kinematogrāfiskā ekrāna vēstījuma scenārija autore un režisore ir Ilona Brūvere, stāstot par tēlnieces dzīvi mākslinieces dienasgrāmatas fragmentos. Režisore šai filmā ir arī filmas māksliniece. Melnbaltajos kinooperatores Elīnas Bandēnas filmas kadros veidojas  precīza Muhinas dzīves laika noskaņa. Filmas producenti ir Ilona Brūvere un mākslinieks Artis Rutks. Montāža Guntis Lēmanis.  Izpildproducents Gints Ozoliņš.

Filmu ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu producējusi filmu studija Kinolats.
 
Šogad festivāls svin savu trīsdesmito dzimšanas dienu. Programmu atlases komisija ik gadu strādā Parīzē, Londonā un Ņujorkā, lai izvēlētos filmas festivālam, kura galvenais kvalitātes kritērijs ir īpašs skatījums uz mākslu un mākslinieka pasauli. Šogad Monreālas festivālā konkursa programmā iekļautas 40 filmas no 17 valstīm. Monreālā skatītāji, žurnālisti un kino profesionāļi kopumā varēs noskatīties 232 filmas, kas producētas 27 valstīs un sniedz ieskatu kultūras un mākslas norisēs pasaulē. Festivālu atbalsta Monreālas Laikmetīgās mākslas muzejs, Kanādas Nacionālā bibliotēka, Mākslinieku, Arhitektu un Kinematogrāfistu savienības, kā arī Gētes institūts Kanādā. MonreālasStarptautiskais dokumentālā kino  festivāls ir lielākais pasaulē, kas veltīts filmām par mākslu un māksliniekiem.
 
Ilona Brūvere ir Rīgas kinostudijas, Hamburger Filmhaus/ Hamburga un Latvijas televīzijas režisore, pazīstama arī kā kultūras žurnāliste un tulkotāja. Šobrīd  režisore un žurnāliste ir Rīgas kultūras iestāžu apvienības Mediju un komunikācijas projektu vadītāja RISEBA pasniedzēja Audiovizuālās komunikācijas nodaļā.  Šogad Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome atbalstījusi jaunāko autores – režisores pilnmetrāžas dokumentālās spēles Tapieris ražošanu. Filma ir aizraujošais komponista, Tango karaļa Oskara Stroka dzīvesstāsts, kas no Daugavpils uz Rīgu, Berlīni,  Parīzi, Pekinu un Tokiju aizved skatītāju divdesmitā gadsimta sākuma ekonomiskās krīzes avantūru līkločos un mūziķa skarbajā dzīves romantikā.
 
Informāciju sagatavoja Gints Ozoliņš.
 

 
                                         Versija Vera

26/03/2012