Arhīvs

Varēs saņemt līdzfinansējumu divu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā

Noslēdzies NKC rīkotais otrais konkurss par valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā. Atbalstīti divi iesniegtie projekti ar kopējo pieejamo finansējumu 135 097 eur apmērā: studijas Enjoy Movie projekts Godīgie cilvēki un studijas Boheme International projekts Gaviļniece.

Augstāko punktu skaitu konkursā saņēma Latvijas studijas Direct Contact Media un Krievijas studijas Enjoy Movie projekts Godīgie cilvēki, kas ir spraiga sižeta filma par diviem brāļiem: noziedznieku un fizikas skolotāju. Filmas radošo komandu lielā mērā veidos Latvijas profesionāļi, tai skaitā režisors Uldis Cipsts, arī lielu daļu tehniskās grupas veidos Latvijas speciālisti, iesaistīti vairāk nekā 100 masu skatu dalībnieki. Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa projektam ir 74 000 eur.
 
Latvijas studijas Boheme International un Krievija studijas Amalgama Studio projekts Gaviļniece ir četru sēriju drāma, kas balstīta izcilās krievu balerīnas Olgas Spesivcevas traģiskajā dzīvesstāstā. Darbība norisinās Krievijā un Francijā 20. gadsimta 20. gados un tās pamatā ir galvenās varones dubultā dzīve – kā primabalerīnai un padomju izlūkdienesta darbiniecei. Vairākas lomas atveidos Latvijas aktieri: Andris Keišs, Gundars Āboliņš, Dace Eversa, Juris Strenga, Ieva Segliņa, Toms Liepājnieks un citi. Filmas tapšanā iesaistīsies arī 70 radošā personāla darbinieki, 75 epizodisko lomu atveidotāji un 860 masu skatu dalībnieki. Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa projektam ir 61 097 eur.
 
 

Abu filmu uzņemšanai Latvijā tiks iztērēti vairāk nekā četrsimts tūkstošu eur attiecināmās izmaksas, kas saistītas ar filmu uzņemšanu. Filmēšanas procesā Rīgā un Latvijā piesaistīti vietējie uzņēmumi un iesaistīti filmu profesionāļi un tehniskā personāla pārstāvji. Konkursa mērķis ir atbalstīt ārvalstu filmu veidošanu, kuru plānots īstenot Latvijā laika posmā līdz 2014.gada novembrim, tādējādi piesaistot ārvalstu finansējumu Latvijas filmu nozarei, kā arī veicinot nozares konkurētspēju un profesionālo izaugsmi.
 

 
Projektus vērtēja NKC izveidota komisija trīs cilvēku sastāvā: Rīgas Filmu fonda pārstāve, Rīgas pilsētas izpilddirektora palīdze uzņēmējdarbības jautājumos Dace Lešinska, NKC juriskonsulte Laura Ģērmane un NKC vecākā referente valsts atbalstīto projektu koordinēšanā Eva Erdmane-Durandina.

 

13/06/2014